Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lavrov: Moskva sekkumisest USA valimistesse pole ainsatki tõendit

Venemaa välisminister Sergei Lavrov.
Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Vene välisminister Sergei Lavrov kinnitas teisipäeval, et pole ainsatki tõendit, et Moskva oleks sekkunud USA presidendivalimistesse.

"Meid ei süüdistata sekkumises üksnes USA, vaid ka teiste riikide valimistesse, ilma et selle kohta oleks ainsatki tõendit," ütles Lavrov Moskvas ajakirjanikele.

USA Moskva võimalikku sekkumist uuriv komisjon on esitanud süüdistuse president Donald Trumpi kolmele endisele kampaaniaabile.

USA presidendi Donald Trumpi endine kampaaniajuht Paul Manafort andis end esmaspäeval Föderaalsele Juurdlusbüroole (FBI) üles.

Tegemist on osaga eriprokurör Robert Muelleri juurdlusest, mis puudutab Venemaa sekkumist USA 2016. aasta presidendivalimistesse ja väidet, et Donald Trumpi kampaaniameeskond võis valimisvõidu nimel Venemaa või Moskva esindajatega koostööd teha.

Manafort sisenes FBI kontorisse esmaspäeval koos oma advokaadi Kevin Dowdingiga ning ukse juurde kogunenud ajakirjanike küsimusi ta eiras, vahendasid Politico ja Fox News. Hiljem ilmus FBI-sse ka tema äripartner Rick Gates.

Manafortile ja samuti Trumpi kampaania ametnikuks olnud Gatesile on esindatud kokku 12 süüdistust seadusesätete alusel, mis puudutavad kuritegusid nagu vandenõu Ameerika Ühendriikide vastu, rahapesu, välisagendiks ehk välisriigi huvides tegutsevaks lobistiks olemise mitte registreerimine ning hulk valeütlusi ja valeandmete esitamist, mis puudutab tuludeklaratsioone, pangakontosid, välisriikides asuvaid pangakontosid vms. Süüdistuste kohaselt liikus läbi Manaforti ja Gatesi kontode kuni 75 miljonit dollarit, kusjuures Manafort olevat isiklikult viinud läbi rahapesu 18 miljoni ulatuses.

Hiljem esmaspäeval ilmusid mõlemad mehed Washingtonis ka föderaalse ringkonnakohtu ette ning kumbki end süüdi ei tunnistanud.

Väidetavalt on prokurör taotlenud kohtult, et Manaforti kautsjoni suuruseks oleks 10 miljonit dollarit, Gatesi puhul viis miljonit.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: