Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kohtunik keelas Manafortil meediaga suhtlemise

Paul Manafort ja tema advokaat kohtuhoone juures.
Paul Manafort ja tema advokaat kohtuhoone juures. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA ringkonnakohtunik edastas esmaspäeval karmi hoiaku president Donald Trumpi endisele kampaaniajuhile Paul Manafortile, et ta ei teeks meedias avaldusi, mis võiks kahjustada tema õigust õiglasele kohtuprotsessile.

 

Kohtunik Amy Berman Jackson sõitles Manaforti selle eest, et ta kirjutas arvamusartikli, mis avaldati eelmisel nädalal Kyiv Postis. Artiklis kiideti Manaforti poliitilist tööd Ukrainas, vahendas Reuters.

Jacksoni sõnul võib ta pidada sarnaseid juhtumeid tulevikus oma 8. novembri korralduse rikkumiseks. Korralduses keelab kohtunik arutada kohtuasja meedias või teha selle kohta avaldusi viisil, mis võivad kohtuprotsessi tulemust mõjutada.

 

"Härra Manafort, see korraldus kehtib teile, mitte ainult teie kaitsjale," ütles Jackson.

Ta lisas, et vaatamata sellele, et arvamusartikkel ei olnud avaldatud USA ajalehes, võib see meedia globaalsust arvestades mõjutada kohalikku kohtunikekogu.

"Kõik mis peaks juhtuma, on see, et artikli, mis paistab täielikult sõltumatu, kuid on tegelikult osaliselt koostatud teie poolt, postitab mõni teie tuttav Facebooki, Twitterisse või blogisse, ning arvestades edasipostitamiste võimu te olete saavutanud oma eesmärgi," selgitas Jackson.

Manafort ja tema äripartner Rick Gates seisavad muu hulgas silmitsi süüdistustega rahapesu vandenõus ning selles, et nad ei registreerinud end endise Ukraina presidendi Viktor Janukovitši valitsuse heaks töötamise ajal välisagendiks.

Lisaks ei rahuldanud Jackson eriprokurör Robert Muelleri taotlust lükata tagasi Manaforti ettepanek leebemate kautsjonitingimuste kohta.

Prokurörid olid varem palunud kohtunikul Manaforti ettepanek tagasi lükata, öeldes, et tema n-ö varjatud kirjutamine meedias rikub kohtuniku korraldust ja tõstatab usalduse küsimuse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: