Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Manafort kaebas eriprokurör Muelleri kohtusse

Paul Manafort.
Paul Manafort. Autor/allikas: Joshua Roberts/Reuters/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi endine kampaaniajuht Paul Manafort kaebas kolmapäeval kohtusse eriprokurör Robert Muelleri, väites, et Muelleri laiaulatuslik uurimine seoses Trumpi kampaaniameeskonna ja Venemaa võimaliku koostööga ületab tema õiguslikku pädevust ning see tuleb peatada.

Manafort esitas kaebuse Columbia ringkonnakohtusse ning tõi kaebuses välja nii Muelleri kui ka asejustiitsministri Rod Rosensteini, kes Muelleri mais ametisse nimetas ja eriprokuröri tegevuse üle järelevalvet peab, vahendas Reuters.

Manafort süüdistab Rosensteini oma ametipädevuse ületamises seoses sellega, et ta "andis Muellerile vabad käed uurimiseks ja kriminaalsüüdistuste esitamiseks seoses kõigega, mille peale ta satub".

Kaebuses palutakse kohtul tühistada protsess Manaforti suhtes.

Muelleri pressiesindaja keeldus Manaforti kaebust kommenteerimast.

Muelleri juurdlus puudutab Venemaa väidetavat sekkumist USA 2016. aasta presidendivalimistesse ja väidet, et Donald Trumpi kampaaniameeskond võis valimisvõidu nimel Venemaa või Moskva esindajatega koostööd teha.

Manafortile ja tema äripartnerile, samuti Trumpi kampaania ametnikuks olnud Rick Gatesile on esitatud kokku 12 süüdistust seadusesätete alusel, mis puudutavad kuritegusid nagu vandenõu Ameerika Ühendriikide vastu, rahapesu, välisagendiks ehk välisriigi huvides tegutsevaks lobistiks olemise mitte registreerimine ning hulk valeütluste ja valeandmete esitamist, mis puudutab tuledeklaratsioone, pangakontosid, välisriikides asuvaid pangakontosid vms. Süüdistuste kohaselt liikus läbi Manaforti ja Gatesi kontode kuni 75 miljonit dollarit, kusjuures Manafort olevat isiklikult viinud läbi rahapesu 18 miljoni ulatuses.

Paul Manafort andis end oktoobri lõpus Föderaalsele Juurdlusbüroole (FBI) üles.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: