Politsei otsib jätkuvalt Pärnus kadunud 19-aastast Johannest ({{commentsTotal}})

{{1509543180000 | amCalendar}}
Foto: PPA

Politsei otsib jätkuvalt 29. oktoobri öösel Pärnu linnas kadunuks jäänud 19-aastast Johannest.

Johannest nähti viimati 29. oktoobri öösel kella 3.35 ajal ööklubi Vaarika juures. Pärast seda pole lähedased ega politsei Johannesega kontakti saanud.

Kui esialgu teatati, et kella 5.09 paiku võis Johannes kohtuda Vaarika läheduses kahe tütarlapsega, siis Pärnu linna turvakaamerate salvestisi üle vaadates selgus, et kaks tüdrukut noormeest siiski ei näinud. Kaamera salvestitelt on tuvastatav, et tegu ei olnud Johannesega.

Politsei tegi kindlaks, et Johannese mobiiltelefoni viimane signaal samal ööl tuli Pärnu kesklinnast kella kolme paiku öösel ja pärast seda on mehe telefon olnud välja lülitatud.

Politsei on saanud vihje, et 29. oktoobri öösel kell 4.26 sõitis nooremapoolne mees Pärnu kesklinnast elektritaksoga Mai 51 maja ette. Välistamaks võimalust, et tegemist võis olla Johannesega, palub politsei taksoga sõitnud mehel ühendust võtta Pärnu linna piirkonnavanem Karin Uiboga telefonil 53312038. Politsei tagab noormehe anonüümsuse.

Politsei on saanud ka vihjeid, et Johannest nähti ka 30. oktoobri õhtul, kuid hetkel seda väidet kontrollitakse. Politsei kontrollib kõiki saadud vihjeid hoolikalt.

 

Politseinikud ja lähedased kontrollisid teisipäeval mehe elukohta Sauga vallas ja haiglaid. Samuti ei leitud Johannest teadaolevate sõprade-tuttavate juurest.

Teisipäeval otsisid politseinikud ja vabatahtlikud noormeest Pärnu kesklinnas ning selle lähiümbruses.

Pärnu linna piirkonnavanem Karin Uibo teatas, et kolmapäeval alustasid vabatahtlikud otsinguid kella 10 paiku hommikul.

Uibo sõnul vaadati uuesti läbi Pärnu kesklinna piirkond ning liiguti mööda Kooli ning Karja tänavat Mai rajooni poole, kus elavad Johannese sõbrad-tuttavad. Läbi kammiti kogu piirkond kesklinnast kuni Mai rajoonini.

Samuti vaadati üle samasse piirkonda jäävad mahajäetud hooned ja muud sarnased kohad, kus külma käest sooja otsiv inimene varju võinuks otsida.

Samuti soovis politsei mehe otsingusse kaasata helikopteri, mis oleks läinud esialgu kontrollima Sauga vallas Nurme külas asuvat Johannese elukoha ümbrust.

Uibo sõnul aga politsei helikopterit endale appi ei saanud, sest ilmastikuolud olid halvad.

Küll aga sai politsei päästeameti drooniga üle kontrollida Pärnu Mai rajoonis olevad rannaäärsed alad. "Samuti tuli meile appi keskkonnainspektsioon, kelle drooniga otsitakse läbi Sauga vallas Nurme külas asuvat Johannese elukoha ümbrust. Piirivalve kaatripatrull kontrollis üle ka Pärnu jõe ning muuli ümbruse," selgitas Uibo.

Vabatahtlikud lõpetasid kolmapäeva õhtul kell 17 pimeduse tõttu mehe otsingud. Hetkel on õhus veel üks droon. Kui senised tegevused tulemust ei anna, on järgmised otsingutegevused planeeritud ka neljapäevaks.

"Palun kõikidel elanikel, kes elavad Pärnus Tallinna maanteel kuni Sauga alevikuni ning Pärnus Mai rajoonis, üle vaadata oma eramu juurde jäävad hooned ning minu e-posti aadressile (karin.uibo@politsei.ee) sellest teada anda. Johannes võis kõrvalistesse hoonetesse sooja otsima minna," teatas Uibo.

"Sellest infost oleks meile palju kasu, sest kui saame teavet üle kontrollitud hoonete ja nende ümbruse kohta, siis saame politseinikud ning vabatahtlikud suunata veel läbi otsimata piirkondadesse," lisas ta.

Paralleelselt aktiivsete otsingutegevustega on politsei rääkinud Johannese lähedaste ja sõpradega, et saada infot tema võimaliku liikumissuuna kohta. Nii lähedaste, sõprade kui kohalike elanike küsitlused jätkuvad.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: