Politsei otsib Pärnus kadunud 19-aastast noormeest ({{commentsTotal}})

Foto: PPA

Politsei palub inimeste kaasabi, et selgitada välja 29. oktoobri öösel Pärnu linnas kadunuks jäänud 19-aastase Johannese asukohta.

Noormeest nähti viimati 29. oktoobri öösel, mil ta lahkus Pärnus Hommiku tänaval asuvast meelelahutusasutusest.

Mehe telefon on välja lülitatud, mistõttu ei ole võimalik temaga kontakti saada ega positsioneerimisega tema asukohta välja selgitada.

Politseinikud ja lähedased on kontrollinud mehe elukohta Sauga vallas ja haiglaid. Samuti ei ole Johannest teadaolevate sõprade-tuttavate juures.

Erinevad kontrollkäigud ei ole seni tulemust andnud ning töö lisainfo kogumisel ja mehe asukoha väljaselgitamisel jätkub.

Politseipatrullidele ning otsingugrupile OPEROG on edastatud mehe kirjeldus ja teda otsitakse Pärnus ning selle lähiümbruses.

Politsei palub, et Pärnu kesklinnas ja Tallinna maantee läheduses elavad inimesed kontrolliksid esimesel võimalusel üle oma eramu juurde jäävad hooned, kuhu võimalik ka kõrvalistel inimestel ligi pääseda.

Johannes on umbes 170 cm pikk, tumepruunide lühikeste juustega ja keskmise kehaehitusega. Seljas võib tal olla valgete triipudega must kampsun, heledad teksapüksid ja jalas tumepunased tennised. 

Kõigil, kes on Johannest pärast 29. oktoobrit näinud või omavad muud infot tema liikumise või võimaliku asukoha kohta, palutakse sellest teada anda hädaabinumbril 112.

Pärnu politseijaoskonna piirkonnavanem Karin Uibo rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Pärnu kesklinnas käisid Johannese otsingud ning nüüd on liikunud otsijad Sauga piirkonda, kus Johannes elas. Otsingutes osaleb 14 politseinikku ja 15 vabatahtlikku, kes vaatavad üle teelõigu Johannese koduni, samuti kraaviperved.

"Politsei on vaadanud läbi väga palju linnakaameraid, kuid kahjuks sealt lisainfot pole Johannese liikumise kohta tulnud. Lisaks on patrull käinud läbi tanklad ja viinud sinna ka fotomaterjali Johannesest, juhuks kui ta käis õhtul tanklatest läbi, aga sealt ka praegu tagasisidet tulnud ei ole," rääkis Uibo.

Tema sõnul laekus esmane info Johannese kadumise kohta alles 30. oktoobri õhtul ning teisipäeval, enne otsingute alustamist tegi politsei eeltööd.

"Suhtlesime tema sõpradega, kellega ta viimati koos oli ja kogusime lisainfot, kust üldse otsima hakata. Sealt tuligi info, et ta väljus teatud kellaajal ööklubist Vaarikas. Sellepärast ka esmalt kesklinna piirkond," selgitas ta.

Uibo pani südamele, et inimesed vaataksid pidudel käies, et ka sõbrad kõik koju jõuaksid.

"Kui koos minnakse kuskile üritusele ja tarvitatakse vägijooke, siis sõpru maha ei jäeta. Tehke alati nii, et kõik sõbrad jõuaksid koju," ütles ta.

Kolmapäeva hommikul kogunevad politseiametnikud ja vabatahtlikud Pärnu politseijaoskonna juurde, kus esmalt vaadatakse üle öö jooksul selgunud teave ning selle põhjal alustatakse taas Johannese otsinguid.

Turvakaamera fotod Johannesest:

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: