CIA avaldas Osama bin Ladeni arhiivi

Osama bin Laden.
Osama bin Laden. Autor/allikas: Pentagon/Reuters/Scanpix

USA Luure Keskagentuur (CIA) avaldas kolmapäeval suure koguse dokumente ja video, mis saadi kätte 2011. aastal rünnakus Al-Qaeda liidri Osama bin Ladeni pelgupaigale Pakistanis.

Arhiiviga varem tutvuda saanud Washingtoni mõttekoja teadlaste sõnul sisaldab see videot bin Ladeni poja pulmadest ja Saudi Araabias sündinud terroristi päevikuid.

"See annab ameerika rahvale võimaluse heita pilk antud terroriorganisatsiooni plaanidesse ja tegemistesse," ütles CIA direktor Mike Pompeo.

CIA pani internetis välja 470 000 faili, mis konfiskeeriti 2011. aasta mais, kui USA mereväe eriüksus SEAL tungis Abbottabadis asuvasse kompleksi, kus bin Laden end varjas, ja tappis ta.

Demokraatiate Kaitsmise Fondi (Foundation for Defense of Democracies) teadlased Thomas Joscelyn ja Bill Roggio ütlesid, et arhiiv aitab täita mitu lünka Al-Qaeda juhtkonnas. Nii näiteks on ilmselt Iraanis tehtud pulmavideol bin Ladeni lemmikpoeg täiskasvanuna, asjaolu, mida maailm ei ole varem näinud.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: