Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: Aas ja Izmailova kinnitasid, et võimulepe sündis vaidlusteta

{{1509608580000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Tallinna volikogus enamust omav Keskerakond ja mandaadita Eestimaa Rohelised allkirjastasid neljapäeval botaanikaaias pealinna võimuleppe.

Koalitsioonilepingu allkirjastasid linnapeakandidaat Taavi Aas ja roheliste esimees Züleyxa Izmailova.

Seejuures Izmailovast saab tulevases linnavalitsuses keskkonnaala abilinnapea.

Taavi Aas ütles, et mõlemad erakonnad tahavad, et Tallinn oleks hooliv ja roheline linn.

"Tahame liikuda rohelise pealinna tiitli suunas. Mitte nii, et võidame ainult tiitli, vaid linn oleks sisult, hingelt ja mõttelaadilt roheline pealinn. Selgus, et oleme mõlemad seda meelt," ütles Aas.

Ta lisas, et koalitsioonileppe puhul ei olnud ühtegi n-ö rasket punkti, mille üle tulnuks pikalt arutada või vaielda.

Züleyxa Izmailova ütles, et Keskerakonna ettepanek võimu jagada tuli erakonnale positiivse üllatusena ning partei on tänulik selle eest.

Ta avaldas heameelt, et koalitsioonileppesse said mitmed olulised punktid kirja, näiteks pestitsiidide kasutamise lõpetamine, mahetoit lasteaedades, köögiviljaaedade ehitamine lasteaedade koolide juurde.

Reidi tee kohta ütles Izmailova, et on väga positiivne, et Keskerakond ei ole Reidi tee küsimuses raudsel seisukohal ja pigem jagab arvamust, et olukord vajab võimalikult looduskeskset lahendust, säilitades vanu puid määral, mis maksimaalselt võimalik.

Nii Aas kui ka Izmailova kinnitasid, et Reidi tee osas on muudatuste tegemised veel võimalikud, kuigi tee-ehituse hanke tulemused peaksid selguma 20. novembril.

"See oli punkt, mida kõige rohkem arutasime, aga me jõudsime tulemuseni, et kindlasti on ka pärast hanke tulemusi ühte koma teist muuta ja seda teha nii, et loodus oleks võimalikult hästi säilitatud. Me leidsime ka, et Reidi tee pole vaid tee, vaid kergliiklustee, see on puhkealad, mis on ranna ääres. Et seda poolt edasi arendada, seal saame kindlasti koostööd edasi teha," rääkis Aas.

Vastates "Aktuaalse kaamera" küsimusele, kas väikese partnerina ei pelga Rohelised, et võib-olla tuleb neil olla osaline ka otsustes, mis pole parteile väga meelt mööda, ütles Izmailova, et Rohelised on oma seisukohtades vabad.

"Meid ei tsenseerita ja kui tõesti peaks juhtuma, kus meie põhimõtetele vastupidiselt tegutsetakse, siis meil on alati võimalus ennast taandada," sõnas ta. 

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael, Priit Rajalo

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: