Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskerakond hakkab Tallinnas rohelistega võimu jagama

Üllatuslikult kavatseb Keskerakond Tallinna juhtimisse kaasata ka valimistel volikogu ukse taha jäänud rohelised. Rekordilise häältesaagi saanud Mihhail Kõlvartist sai aga nii Tallinna linnavolikogu esimehe kui ka Keskerakonna volikogu fraktsiooni juhi kandidaat.

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu otsustas kolmapäeval toetada koalitsioonilepingu allkirjastamist erakonna Eestimaa Rohelistega. Rohelistele hakkaks kuuluma üks abilinnapea koht linnavalitsuses.

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas, et Keskerakond ja rohelised jagavad mõlemad inimkeskset, sotsiaalset ja hoolivat maailmavaadet.

"Rohelisest abilinnapea Tallinna linnavalitsuse laua taga aitab veelgi tugevdada keskkonnaalast mõtlemist Tallinna linna juhtimisel, aidates meil liikuda rohelisema linna suunas, mis ühel hetkel võiks saada Euroopa roheliseks pealinnaks," sõnas Aas.

Ta lisas, et rohelistel pole küll Tallinna volikogus esindatust, kuid olukorras, kus Keskerakonnal on enamus, on värskete ideede lisamine linnajuhtimisse kahtlemata oluline.

Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova ütles, et tal on väga hea meel näha, et koalitsioonilepingusse on sisse kirjutatud Tallinna viimine pestitsiidivabade linnade kaardile, uute ehitiste rajamisel lokaalsete taastuvenergia lahenduste kasutamine, erivajadustega inimestega arvestamine ja palju muud.

„Meie jaoks on ilmselt kõige suurem murekoht Reidi tee, kuid selge on see, et koalitsioonis olles saame me selle projekti rajamisel kaasa rääkida ja üheskoos leida maksimaalselt keskkonnasõbralikud ning praegusi puid võimalikult palju säilitavad lahendused,“ lausus Izmailova.

Aas ja Izmailova allkirjastavad koalitsioonilepingu neljapäeval.

Lisaks otsustas Keskerakonna Tallinna nõukogu, et Mihhail Kõlvartist saab nii Keskerakonna volikogu fraktsiooni juhi kui ka linnavolikogu esimehe kandidaat.

"Ma olen kindel, et Mihhail Kõlvart juhib Tallinna linnavolikogu endale omasel lugupidaval viisil. Tema roll on leida erimeelsuste asemel ühisosa ning vajadusel lepitada erinevaid poliitilisi ambitsioone,“ sõnas Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas.

Linnapeakandidaadiks nimetas Keskerakonna Tallinna nõukogu Taavi Aasa. Volikogu aseesimehe kandidaadiks sai varasemalt Keskerakonna volikogu fraktsiooni juhtinud Toivo Tootsen.

Lisaks toetas Tallinna nõukogu ettepanekut valida Tallinna linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimeeste kohale Toivo Tootsen, Margarita Tšernogorova, Leonid Mihhailov ja Tiit Terik.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: