Valga maavanem Margus Lepik asub vallavanema ametisse ({{commentsTotal}})

{{1509803160000 | amCalendar}}
Foto: Valga linnavalitsus

Valga maavanem Margus Lepik lahkub ametist, kuna laupäeval toimunud Valga vallavolikogu istungil valiti ta vallavanemaks.

16 700 elanikuga Valga vallas valimistel supertulemuse teinud ettevõtja Allain Karuse kogus 1089 häält ehk 40 protsenti uues omavalitsuses valimised võitnud Keskerakonna häältest üldse. 27-liikmelises volikogus saadi 12 kohta ehk enamusest jäi pisut puudu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Häälterekordile vaatamata ei hakanud Karuse ei volikogu esimeheks ega vallavanemaks, temast sai loodud valla volikogu aseesimees.

"Tahes või tahtmata pidime leidma omale koostööpartneri ja selleks osutus läbirääkimiste käigus Reformierakond. Läbirääkimised kulgesid nii, et kuna Margus Lepik on meil pikaaegne maavanem olnud, endine linnapea olnud, eluaegne Valga mees, kõike teab ja jagab siin, siis koostöö käigus otsustati, et vallavanemaks hakkab Margus Lepik," selgitas Karuse.

Lepiku poolt hääletas 22 volikogu liiget, vastu oli kolm ja rikutud sedeleid oli üks.

Lepik lahkub maavanema kohalt vähem kui kaks kuud enne maavalitsuste töö lõppu. Uus vallavalitsus on seitsmeliikmeline, asevallavanemaid on neli.

"Kui võtame kokku Valga linna ja sellega ühinenud neli valda, siis uue valitsuse juhtimiskulud on väiksemad kui kõik senised kulud kokku," rääkis Lepik, kelle sõnul otsustati jagada asevallavanemate ametikohad valdkondade kaupa.

"Et iga suurema valdkonna peal oleks ka asevallavanem, kes vastavat valdkonda katab," märkis ta.

Vallamajandust hakkab juhtima endine linnavalitsuse aselinnapea Enno Kase ja haridust Õru vallavolikogu esimees Kalmer Sarv, kes kuuluvad Reformierakonda. Keskerakonda kuuluvad sotsiaalvaldkonna asevallavanem Jüri Konrad ning arengu- ja planeeringute asevallavanem Viktor Mägi. Lisaks kinnitati kaks vallavalitsuse liiget: Mati Kikkas ja Arno Uprus.

Vallavanemale määras volikogu 3000-eurose kuupalga, asevallavanematele 2600-eurose palga. Linnavalitsuse liikmed saavad 200 eurot kuus.

Valga vallavolikogu juhib arst Külliki Siilak. Aseesimeesteks valiti koalitsioonierakondade esindajad - Keskerakonda kuuluv Allain Karuse ja Reformierakonda kuuluv Andres Illak.

Et uue omavalitsuse elanike arv on suur ja see laiub 750 ruutkilomeetril, tuleb nuputada, kuidas see tervikuks muuta.

Valga vald moodustus Valga linna ning Karula, Taheva, Tõlliste ja Õru valla liitumisel. Uue valla juhid lubavad, et ühinemislepe jääb jõusse.

1. jaanuarist lõpetab Valga maavalitsus, nagu ka teised maavalitsused üle Eesti, tegevuse.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: