Hispaania peaminister kutsub ettevõtteid Katalooniasse jääma

{{1510470780000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Hispaania peaminister Mariano Rajoy tegi pühapäeval esimese visiidi Madridi otsevõimule allutatud Katalooniasse, kus sajad tuhanded inimesed nõudsid laupäeval meeleavaldustel iseseisvusmeelsete eksjuhtide vabastamist.

Rajoy kutsus visiidil ettevõtteid Katalooniasse jääma, sest piirkonna iseseisvuspüüdest põhjustatud ebakindluse tõttu on paljud firmad oma peakorterid Katalooniast välja viinud.

Rajoy tagandas möödunud kuul Kataloonia valitsuse ja parlamendi ning kuulutas selles piirkonnas 21. detsembriks välja valimised.

"Me peame taastama mõistliku, praktilise, ettevõtliku ja dünaamilise Kataloonia, mis on panustanud sedavõrd palju progressi Hispaanias ja Euroopas," ütles Rajoy oma Rahvapartei liikmetele Barcelonas.

Kataloonia iseseisvuskriis on ajendanud enam kui 2400 ettevõtet viima oma peakorterid sellest jõukast kirdepiirkonnast välja.

Rahvusvaheline Valuutafond hoiatas möödunud kuul, et Katalooniat võib seoses määramatusega iseseisvuspürgimuste osas oodata majanduslangus.

Sajad tuhanded katalaanid täitsid laupäeval Barcelona tänavad, et nõuda tagandatud seadusandjate ja valitsusliikmete vabastamist vanglast, kuhu riigikohus nad seoses osalusega iseseisvuspüüdlustes paigutas.

Rajoy visiidi eesmärk on toetada oma Rahvuspartei kampaaniat detsembriks välja kuulutatud valimiste eel.

Kataloonia regionaalpresident Carles Puigdemont on koos nelja endise ministriga Belgias, kus nad astuvad järgmisel reedel kohtu ette. Kohus vaeb Puigdemonti ja ministrite Hispaaniale väljaandmist vastavalt Madridi taotlusele.

Reedel vabanes Madridi vanglast regionaalparlamendi tagandatud spiiker Carme Forcadell, olles tasunud 150 000 euro suuruse kautsjoni.

Madridi kohus andis eelmisel nädalal käsu võtta kaheksa Kataloonia tagandatud valitsuse liiget vahi alla. Neid süüdistatakse mässule õhutamises, mässus ja riigi raha kuritarvitamises.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: