Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ligi alkoholiaktsiisist: sellist hüsteerilist poliitikat poleks üldse vaja

Endine reformierakondlasest rahandusminister Jürgen Ligi ütles, et Eestis on alkoholi tarbimine aasta-aastalt vähenenud ning alkoholiaktsiisi poleks üldse tõsta vaja.

Ligi kommenteeris "Ringvaates", et alkoholiaktsiisi tõstmisega kaotab riik nii rahvatervises kui ka ettevõtluses, kuna kauplustes langeb käive ning eriti Lõuna-Eestis ei suudeta lihtsalt toidukaupadega kauplusi lahti hoida.

Alkoholirallid Lätti odava kauba järele tähendavad Ligi hinnangul seda, et kogu Eesti varub mingil määral alkoholi ning see omakorda suurendab joomist, mitte ei vähenda.

"Põhimõtteliselt on ikkagi teatud grupid väga haavatavad - esiteks maapoed, aga ka vaesem seltskond, Lõuna-Eesti. Kui neile ikkagi näidata märki, et odavat alkoholi saab, siis nad ostavad kindlasti varuks seda. See märk on riigi poolt antud. Ja ma ei näe, et siin rahvatervis võidaks," rääkis Ligi.

Ligi sõnul on alkoholi tarbimine kogu aeg langenud. "Sellist hüsteerilist poliitikat poleks üldse vaja. Juba 2008. aastast on alkoholi tarbimine kogu aeg langenud. Nüüd me tekitame odava alkoholivoo tekitamisega stiimuli juua rohkem," sõnas Ligi.

"Ma olen selle pärast pahane. Ma olen pahane ka selle pärast, mis toimub kauplustes. Lihtsalt kellelgi tekib kinnisidee ja ta keerab kõik regulatsioonid ja aktsiisid peale ja sellega üks hulk töökohti ja ka piima-leiva ostmise võimalus suures osas Eestist kuivab kokku. See pole niisama, et lõikame lihtsalt alkoholi oma elust välja - ta tuleb kuskilt mujalt sisse ja kahjud sissetulemisega on nii majanduses, rahvatervises kui ka eelarvele," lisas ta.

Ligi sõnul on Reformierakond esitanud alkoholiaktsiisiga seoses uue eelnõu ning valitsus võiks lasta selle riigikogus hääletusele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: