Uber teatas aasta hiljem, et langes hiiglasliku andmevarguse ohvriks

{{1511319660000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Häkkerid said 2016. aastal aset leidnud andmevarguse käigus ligipääsu umbes 57 miljoni transpordiettevõtte Uber autojuhi ja kliendi isiklikele andmetele, teatas Uber üle aasta hiljem.

"Midagi taolist poleks pidanud juhtuma ja ma ei kavatse siin mingeid õigustusi esitada," ütles Uberi tegevjuht Dara Khosrowshahi.

Briti rahvusringhäälingu BBC info kohaselt maksis Uber teadaolevalt 2016. aastal aset leidnud rünnaku korraldanud häkkeritele 100 000 dollarit (umbes 85 300 eurot), et varastatud andmed hävitataks.

Uberi eksjuht Travis Kalanick teadis toimunust juba rohkem kui aasta tagasi.

Häkkerite kätte langesid 57 miljonit nime, e-posti aadressi ja telefoninumbrit kogu maailmast, sealhulgas tulid avalikuks 600 000 USA juhiloa andmed.

"Kuni me pole täheldanud intsidendiga seotud pettuse või kuritarvitamise juhtumeid, jälgime praegu kannatada saanud juhtide kontosid ning pakume neile täiendavat pettusekaitset," ütles Khosrowshahi. Kannatada saanud klientidele see ei laiene.

"Võite imestada, et miks me räägime sellest alles nüüd ehk aasta hiljem. Sama küsisin ka ka mina ja nõudsin seepärast põhjalikku uuurimist selle kohta, mis täpsemalt juhtus ja kuidas me asju ajasime," sõnas Khosrowshahi.

Khosrowshahi kinnitusel asus ta häkkimisest teada saades ettevõttes koheselt muudatusi sisse viima. Kaks andmevarguse tagajärgedega tegelenud juhtivtöötajat on vallandatud. Ettevõte on võtnud ühendust võimuesindajatega ja parandanud märkimisväärselt oma küberturvalisust.

ERR küsis Uberi Eesti esindusest, kas andmevarguse ohvriks langesid ka Eesti autojuhid või kliendid, kuid Uber edastas vaid kontserni tegevjuhi blogipostituse lingi. Täindavaid kommentaare ettevõte ei andnud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: