Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pevkur erakonnakaaslastele: aitab ussitamisest

Hanno Pevkur arvamusfestivalil Paides.
Hanno Pevkur arvamusfestivalil Paides. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur kirjutas erakonna juhatusele ja fraktsioonile, et on erakonna esimehena teinud vigu, kuid kutsus parteid valimisvõidu nimel üksmeelele. Pevkuri kiri tõukus tänases Postimehes ilmunud erakonna sisetülisid käsitlenud artiklist.

"Postimehes on täna väga värvikas lugemine. Sellised lood töötavad selgelt meie vastu ja sellest loost ei võida mitte keegi peale meie konkurentide ning ajakirjanduse, kes saab hulgaliselt klikke. See lugu ei puuduta otseselt valdavat enamust erakonna liikmeid, aga kaudselt saavad pihta kõik. Just erakonnana," kirjutas Pevkur oma kirjas,

Ta lisas: "Aitab! Aitab ussitamisest ja vastuussitamisest. Aitab linnulaulust ja spindoktoritest. Täna, nüüd ja praegu on vaja tõmmata joon vahele!" 

Pevkur tsiteeris Nobeli rahuauhinna laureaati Shimon Peresit, kes tema sõnul on öelnud kuldsed sõnad: “Me ei saa muuta minevikku, aga me võime muuta tulevikku”.

Praegu on Pevkuri sõnul see aeg, kus nendest sõnadest lähtuda, kui reformierakondlased ei soovi oma erakonna allakäiku. "Meie vastased ei ole meie sees, vaid erakonnast väljaspool. Üksteise kõride kallal närides me valimisi ei võida. Reformierakond peab olema see jõud, kes tutvustab uusi ja julgeid ideid, kuidas Eestit edasi viia." 

Pevkur kirjutas, et tema ise on kindlasti viimase 11 kuu jooksul teinud vigu. "Tunnistan. Aga mul on soov tähistada 2019. märtsis koos teie kõigiga valimiste võitu. See on võimalik ainult ühtse meeskonnana läbi tugeva pingutuse. Kaevikusõda peab lõppema. Me peame kogu erakonnale näitama eeskuju. Kui oleme valmis üle olema isiklikest solvumistest ja pettumustest, oleme valmis ka järgmised valimised võitma. Mina olen."

Postimees kirjutas teisipäeval, et Reformierakond on endiselt sisemiselt lõhki ehk vastuolud Hanno Pevkuri ja Kristen Michali vahel pole kuhugi kadunud. Lehe väitel üritab Michal enda toetajate hulka meelitada seni vastaspoolel olnud Kaja Kallast, kuna on aru saanud, et tal endal pole võimalusi erakonna esimeheks tõusta.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: