Egiptuses hukkus mošeerünnakus 235 inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1511528700000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Egiptuse idaosas sai reedel rünnakus mošeele surma 235 ja vigastada üle saja inimese, edastas BBC kohaliku meedia teateid.

Relvastatud isikud tungisid Põhja-Siinai provintsis El-Arishi linnas asuvasse Rawda mošeesse palvuse ajal ning avasid seal tule ja õhkisid ka lõhkeseadeldise, ütlesid politseinikud.

Pealtnägijate sõnul piirasid ründajad mošee sõidukitega ümber ning siis asetasid hoonest väljapoole lõhkekeha. Seejärel avasid relvastatud isikud tule hoonest põgeneda üritanud inimeste pihta. Ründajad olid blokeerinud mošeeni viivad teed palvusele tulnud inimeste sõidukitega, mis põlesid.

Ametnike sõnul algas rünnak mošeed raputanud plahvatusega, pärast mida avasid relvastatud isikud tule hoonesse palvusele tulnute pihta.

Ohvrite seas on nii tsiviilisikuid kui ka sõdureid.

Tegemist on Egiptuse lähiajaloo ühe ohvriterohkeima rünnakuga.

Egiptuse president kuulutas välja kolmepäevase leina ja kohtus oma julgeolekuministritega, teatas riigimeedia.

Veel ei ole teada, kes rünnaku korraldas.

Egiptuse julgeolekujõud sõdivad Siinai poolsaarel mitme islamiäärmusliku rühmitusega.

Äärmusrühmituse ISIS kohaliku haru vastu võitleva omakaitseüksuse ja hõimujuhi sõnul oli teada, et Rawda mošees käivad regulaarselt palvetamas sunniitliku taustaga sufid ning kristlased. ISIS on varem rünnanud Egiptuses mõlemaid.

Lisaks on poolsaarel aktiivsed peamiselt Liibüas tegutsevad äärmusrühmitused, mis on seotud terrorivõrgustikuga al-Qaeda.

Egiptuse president tõotas vastata mošeerünnakule "toore jõuga"

Egiptuse president Abdel Fattah al-Sisi tõotas vastata "toore jõuga" relvastatud isikutele, kes tapsid reedel mošeerünnakus vähemalt 235 inimest.

"Sõjavägi ja politsei maksab kätte meie märtrite eest ning taastab lähiajal julgeoleku ja stabiilsuse jõuga," ütles president telepildis edastatud kõnes.

Mikser avaldas Egiptuse kolleegile kaastunnet

Välisminister Sven Mikser avaldas Egiptuse kolleegile Sameh Shoukryle kaastunnet seoses Siinai poolsaarel toimunud rünnakuga mošeele.

"Minu siiras kaastunne rünnaku ohvrite peredele, lähedastele ning kogu Egiptuse rahvale. Soovin kõigile vigasaanutele kiiret paranemist," sõnas Mikser.

"Mõistame terrorirünnaku karmilt hukka. Sellised rünnakud ei tohi korduda ning rahvusvaheline kogukond peab kindlalt jätkama terrorismivastast võitlust," lisas ta.

Trump mõistis hukka mošeerünnaku Egiptuses

Egiptuses reedel sadu inimesi tapnud mošeerünnak on "kohutav ja argpükslik", ütles USA president Donald Trump.

"Me ei saa terrorismi välja kannatada. Me peame nad (terroristid) seljatama sõjaliselt ja diskrediteerima äärmusliku ideoloogia, mis on nende olemasolu aluseks," kirjutas Trump Twitteris.

See on "kohutav ja argpükslik terrorirünnak süüta ja kaitsetute usklike vastu", rõhutas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: