Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ringkonnakohus ei muutnud oma naise põlema pannud pagulase karistust

Kovan Mohammadi kohtuotsuse kuulutamine
Kovan Mohammadi kohtuotsuse kuulutamine Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna ringkonnakohus jättis neljapäeval muutmata pagulasena Eestisse saabunud süürlasele oma naise süütamise eest mõistetud pika vanglakaristuse.

 

Kaitsja Alar Neiland taotles Kovan Mohammadi (20) karistuse kergendamist, kuid ringkonnakohus jättis noormehele mõistetud 10-aastase vangistuse muutmata.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Mohammadi raske tervisekahjustuse tekitamises, millega kaasnes oht elule ja tervisehäire, mis kestis vähemalt neli kuud.

Kohtus esitas prokurör talle süüdistuse ka valu ja tervisekahjustusi põhjustanud kehalises väärkohtlemises, mille ta pani toime lähi- või sõltuvussuhtes ja korduvalt.

Mohammad tunnistas end kergemas kuriteos süüdi, raskemas mitte.

Süüdistuse järgi soovis Mohammad 7. märtsil Tallinnas Majaka tänaval asuvas korteris, armukadedusest ajendatuna, anda oma abikaasale “õppetunni”, tekitades talle karistuseks suurt füüsilist valu ja rasked põletushaavad.

Mohammad ostis poest puhastusbensiini, sidus seejärel kodus, nende tütre juuresolekul, oma abikaasa neljast kohast nelja rätikuga kinni, valas ta puhastusbensiiniga üle ja süütas välgumihkliga põlema.

Kriminaaluurimine käivitati karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist.

Mohammad viibib vahi all alates 10. märtsist.

Süürlaste perekond saabus Eestisse kvoodipagulastena mullu juunis Kreekast.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: