Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eamets: ka järgmine aasta toob päris hea majanduskasvu

Kolmandas kvartalis jätkus kiire majanduskasv ning statistikaameti andmeil kasvas Eesti SKT aastatagusega võrreldes 4,2 protsenti. Tartu ülikooli majandusprofessori Raul Eametsa hinnangul on ka järgmisel aastal majanduskasv üsna kõrge.

Kui võrrelda praegust majanduskasvu varasemate kvartalitega, siis on näha, et kasvutempo on aeglustunud. Näiteks eelmises kvartalis oli kasv koguni 5,7 protsenti, kuid ka 4,2 protsenti on üsna kiire kasv. Seda eriti viimaseid aastaid vaadates, sest vahepeal oli majanduskasv Eestis nullilähedane, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tuleval aastal ilmselt majanduskasv aeglustub, kuid prognoosid viitavad, et mitte väga järsult.

"Ma usun, et ega neljas kvartal meid ka mingi väga madala numbriga ei üllata. Kindlasti on põhjus ka see, et eelmise aasta baas oli väga madal ja seetõttu on sel aastal aastavõrdluses lihtsam kõrgemaid majanduskasvu numbeid saada. See ei olnud väga üllatav tulemus," kommenteeris Tartu ülikooli majandusprofessor Raul Eamets.

Ta usub, et järgmisel aastal nii suuri kasvunumbreid ei näe, kuid siiski üsna häid.

"Ma arvan, et me näeme järgmisel aastal ka päris head majanduskasvu, sest nagu selle aasta numbrid ja viimane kvartal näitas, et väga olulist rolli mängib ehitussektor ja riigi ehitustegevus ning Euroopa Liidu rahad," selgitas Eamets, kelle sõnul läheb Euroopa Liidu rahade kasutamine tõsises mahus lahti alles järgmisel aastal.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: