Eestisse jõudis järjekordne osa Hollandist ostetud soomustehnikat

Eestisse saabunud soomukid.
Eestisse saabunud soomukid. Autor/allikas: mil.ee

Paldiski sadamasse saabus laupäeval üle kümne Hollandist hangitud jalaväe lahingumasina CV9035 ning kolm Leopard 1 baasil ehitatud toetustanki.

Saabunud lahingsoomukid hakkavad alaliselt paiknema 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus ning neid hakkab kasutama Scoutspataljon, kus alates sellest aastast koolitatakse jalaväe lahingumasinaid kasutama ka ajateenijaid, teatas kaitseväe peastaap.

Samuti asub Tapal kaitseväe soomuskool, mille instruktorid on oma hariduse saanud Soomes ja Hollandis.

Jalaväe lahingumasinad CV9035 toodeti Rootsi ettevõttes BA Systems Hägglunds AB. Soomukil on 600-kilovatine Scania V8 diiselmootor ning 35-millimeetrine kiirlaskekahur Bushmaster III, mille efektiivne laskeulatus on neli kilomeetrit ja kiirus 200 lasku minutis.

Jalaväe lahingumasina relvastusse kuulub ka 7,62-millimeetrine kuulipilduja ning kümme kild- ja suitsugranaadi laskeseadet.

Vastavalt 2014. aastal Eesti ja Hollandi vahel sõlmitud hankelepingule soetas Eesti 44 nüüdisaegset jalaväe lahingumasinat CV 9035 ja kuus eriotstarbelist tanki, mis saabuvad Eestisse aastatel 2016-2018. Esimesed 12 jalaväe lahingumasinat CV9035 ja naastetank jõudsid Eestisse eelmise aasta oktoobris.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: