Eesti sõlmib lepingu 12 Lõuna-Korea liikursuurtüki ostuks

Liikursuurtükid K9 Thunder õppusel.
Liikursuurtükid K9 Thunder õppusel. Autor/allikas: AiirSource Military/Youtube

Kaitseinvesteeringute keskus sõlmib järgmisel nädalal lepingu 12 Lõuna-Korea liikursuurtüki K9 Thunder ostuks.

Kaitseinvesteeringute keskuse direktor kolonel Rauno Sirk kirjutab koos Korea Kaubanduse ja Investeeringute Toetusorganisatsiooni ning kaitsetööstusettevõtte Hanhwa Land Systems juhtide Shin Dong Joon´i ja Son Jael´iga lepingule alla teisipäeval, teatas keskus.

Lepingu sõlmimisel osalevad kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salm ning teised kõrgemad ohvitserid ja ametnikud. Ülevaate hangitavatest liikursuurtükkidest ja soomusmanöövervõime arengust teeb suurtükiväeinspektor kolonelleitnant Kaarel Mäesalu.

Liikursuurtükkide ost on üks selle kümnendi olulisemaid kaitsealaseid hankeid ning samme kaitseväe soomusmanöövervõime üles ehitamisel.

Hangitavad liikursuurtükid on mobiilsed, hea läbimisvõime ja suure tulejõuga ning töökindlad relvasüsteemid, mis sobivad kasutamiseks ajateenijatele ja reservväelastele ning viivad kaitseväe lahinguvõime uuele tasemele, märkis kaitseinvesteeringute keskus teates.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: