IRL suunas Nuti vajaliku ülekaalu tekitamiseks rahanduskomisjoni

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mart Nutt. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

IRL tegi aktsiisidega tupikust välja tulekuks olulise vangerduse, kui liigutas Mart Nuti (IRL) põhiseaduskomisjonist rahanduskomisjoni, mis tagab võimuliidule otsuste läbisurumiseks vajaliku häälteenamuse.

"Riigikogu juhatus kinnitas riigikogu liikme Mart Nuti lahkumise põhiseaduskomisjoni liikme kohalt ja asumise rahanduskomisjoni liikme kohale," teatas riigikogu pressiteenistus kolmapäeval. Seega on 13-liikmelises rahanduskomisjonis edaspidi koalitsioonil seitse ja opositsioonil kuus saadikut.

Teisipäeval kukkus rahanduskomisjonis läbi eelnõu, mis muu hulgas nägi ette alkoholi aktsiisitõusu vähendamise. Mis omakorda tähendas riigieelarve vastuvõtmise edasi lükkumist.

Eelnõu hääletusel sai rahanduskomisjonis saatuslikuks varasema koalitsioonisaadiku, praeguse  fraktsioonidevälise Margus Tsahkna hääl. Koalitsioon oli arvestanud Tsahkna toetusega, kuid ta jättis koalitsiooni toetuseta põhjendusega, et tuleva aasta kaitseinvesteeringutest on tema hinnangul 10 miljonit ära võetud.

12-liikmelises rahanduskomisjonis jagunesid hääled kuus poolt ja kuus vastu ning viigiseisu tõttu ei õnnestunud koalitsioonil oma tahet peale suruda.

Nuti lahkumine põhiseaduskomisjonist tagab koalitsioonile küll edaspidi rahanduskomisjonis ülekaalu, kuid tähendab ühtlasi seda, et põhiseaduskomisjonis on koalitsioonil ja opositsioonil võrdselt viis saadikut. Samas pole välistatud, et riigieelarve vastuvõtmise järel liigub Mart Nutt tagasi põhiseaduskomisjoni.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: