Riigikogu võttis vastu 2018. aasta riigieelarve ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Riigikogu võttis kolmapäeval vastu Eesti 2018. aasta enam kui 10 miljardi euro suurune riigieelarve seaduse eelnõu.

Eelarve poolt hääletas 55 riigikogu liiget, vastu oli 41 opositsioonisaadikut Reformierakonnast, Vabaerakonnast ja Konservatiivsest Rahvaerakonnast. Parteitud Margus Tsahkna ja Marko Mihkelson (endine IRL) ning Olga Ivanova (endine Keskerakond) hääletasid eelarve vastuvõtmise poolt.

Tuleva aasta eelarve arvestab 3,3-protsendilise majanduskasvuga ja kavandab eelarve 0,25-protsendilise miinusega. Eelnõu järgi on eelarve kulude ja investeeringute maht 10,58 miljardit eurot ja tulude maht 10,33 miljardit eurot. Kulud kasvavad 2017. aastaga võrreldes 922 miljoni euro võrra ehk 9,5 protsenti, tulud kasvavad 986 miljoni euro võrra ehk 10,6 protsenti.

Rahandusminister Toomas Tõniste (IRL) selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et kõige mahukam muudatus eelarves on maksuvaba tulu.

"Vajalikud aktsiisiseaduse muudatused tehakse aasta alguses, nii et igal juhul 1. veebruarist planeeritud aktsiisitõus on poole väiksem. Maksuvabatulu - neil, kellel sissetulekud on väikesed või keskmised, maksuvaba tulu suureneb mitu korda. See on ka eelarves võib-olla kõige mahukam muudatus, mis läheb maksma umbes 160 miljonit. Kui mõni üritanud siin jätta muljet nagu riik tahaks sellega teenida, siis ilma selleta me oleksime 100 miljonit eelarvega plussis," rääkis Tõniste.

Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Remo Holsmer (RE), ütles, et opositsioon ei toeta eelarvet, mis on "valitsuse poolt juba kehtestatud maksutõusude, väga heade eelarve laekumiste kontekstis jätkuvalt defitsiidis".

"Ja see eelarve ei pane ühtegi senti reservidesse, mida suhteliselt headel aegadel tuleks panna," lisas ta.

 

 

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: