Pevkur Kallase kirjast: meie mõtted liiguvad samu radu pidi

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur.
Reformierakonna esimees Hanno Pevkur. Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Hanno Pevkur kommenteeris ERR-ile, et Kaja Kallase kiri erakonnakaaslastele liigub samu radu, kus temagi mõtted käivad.

"Mul on hea meel, et me mõtted Kajaga liiguvad samu radu pidi - eduka Eesti võti on tulevikku vaatav, avatud, targalt juhitud ja liberaalne riik," ütles Reformierakonna esimees Hanno Pevkur ERR-ile kommentaariks Kallase saadetud kirjale, mis kaudselt ka senise esimehe tööd kritiseeris.

"Tõsi on ka see, et meie peamiseks ideoloogiliseks vastaseks on Keskerakond. Kõigile neile, kes peavad rahvuspõhist vastandumist ainsaks võimaluseks eristuda, võib rahustuseks öelda, olge mureta - vastandumise nimekiri on pikk," selgitas Pevkur, loetledes valupunkte.

"Alustades küsimusest, kas Eesti peaks olema avatud või suletud - nii väärtustelt kui näiteks võõrtööjõu palkamiselt; kas Eesti peaks olema innovaatiline, tulevikku vaatav, eestimeelne, kuid selgelt maailmale avatud riik või peaksime lahendama 20 aasta taguseid probleeme ning otsima sõprust Kremliga; kas me oleme e-riigi usku ja kasutame neid eeliseid enda tugevustena ära või loobime e-riigi kodaratesse kaikaid ja umbusaldame seni saavutatut. Rääkimata meie erimeelustest majandus- ja maksupoliitikas. Nagu näha, seda loetelu võiks veel pikalt jätkata," tõdes Pevkur.

Samas rõhutas Reformierakonna esimees ka seda, et Eesti rahvaarv ikkagi väheneb, mistõttu Eesti ei saa väikese riigina lubada endale paralleelühiskondi ja kunstlikult ülesõhutatud rahvuspõhist konflikti.

"Iga inimene on siin oluline. Veel enam, me peame pöörama tähelepanu Eestist väljas elavatele eestlastele, lubama sünnijärgsetele eestlastele topeltkodakondsust. Me peame juba praegu astuma samme, et Eesti rahvaarv ei langeks drastiliselt piirini, kus me ei saa enam oma riiki ülal pidada," hoiatas erakonna esimees.

"Ma tahaks kindlasti edasi liikuda ka aasta jooksul arendatud ideedega personaalsest riigist, korruptsiooni ennetavast riikliku toimimise põhimõttest, et avalik raha on avalik ning haridussüsteemi kaasajastamisest," lisas Pevkur.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: