Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reformierakond valib aprillis uue juhatuse ja esimehe

{{1513752840000 | amCalendar}}

Reformierakonna juhatus otsustas kolmapäeval, et erakond korraldab erakorralise üldkogu aprillikuus.

Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi ütles pärast juhatuse koosolekut "Aktuaalsele kaamerale", et aprillis tuleb uus üldkogu, kus valitakse ka parteile uus esimees.

Erakonna esimees Hanno Pevkur täpsustas, et üldkogu, kus valitakse uus juhatus ja uus esimees, toimub 14. aprillil.

Küsimusele, kas Kaja Kallas jääb ainsaks esimehe kandidaadiks, vastas Pevkur, et seda näitab aeg. Jürgen Ligi ütles, et talle tundub, et Kallas jääb ainsaks kandidaadiks.

Kaja Kallas tunnistas, et on seni ainuke, kes on välja öelnud, et ta kandideerib erakonna esimehe kohale.

Kallas ütles, et esimeheks valituna hakkaks teda Eestis tunduvalt rohkem nägema kui varem ja ta suunaks oma fookuse rohkem Eestile.

"Aktuaalne kaamera" küsis Kallaselt ka selle kohta, kuidas tema hinnangul Hanno Pevkur oma tööga hakkama sai. Kallas vastas, et ta endiselt toetab Pevkurit. "See on tema valik, et ta ise ei kandideeri enam," lisas Kallas.

Aprillis toimuval Reformierakonna üldkogul valitakse juhatusse esmakordselt otse piirkondade poolt ka kolm regionaalselt esindajat.

ERR-i uudisteportaal kirjutas enne juhatuse koosoleku toimumist, et Hanno Pevkur pakub koosolekul arvatavasti välja, et üldkogu uue esimehe ja juhatuse valimiseks võiks toimuda kevadel.

ERR-ile ütles mitu allikat, et üldkogu pole plaanis teha jaanuaris ega ka suvel, vaid vahepealsel ajal. "Leiame kompromissi," ütles Pevkur selle väite kohta.

Algselt pakkus Pevkur üldkogu toimumise ajaks välja jaanuari, teatades, et tema sellele kohal eei kandideeri ja pakkus esimehe kohale Kaja Kallase.

Reformierakonna juhatuse liikmetel polnud detsembri keskel veel üksmeelset seisukohta üldkogu toimumise aja osas. 

Toimetaja: Indrek Kuus, Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: