Sotsiaalministeerium: rõdul suitsetamise keelamiseks on seadus olemas

Suitsetaja.
Suitsetaja. Autor/allikas: Nicolas Messyasz/Sipa/Scanpix

Sotsiaalministeeriumi hinnangul pole vaja seadusandlust karmistada, et piirata kortermaja aknal või rõdul suitsetamist.

Riigikogu õiguskomisjon kirjutas sotsiaalministeeriumile arvamuse saamiseks seoses inimeste pöördumisega, kes palusid täiendada seadusandlust.

Pöördujad teatasid soovist, et seadusandlus kaitseks kodu ja puhast õhku hingata soovivaid mittesuitsetajaid, "sealhulgas lapsi ning võimalikult välistaks olukordi, kus suitsu tuleb sisse hingata."

Sotsiaalministeerium vastas, et korteriomandiseaduse kohaselt on korteriomanik kohustatud talle kuuluva korteriomandi reaalosa kasutamisel hoiduma tegevustest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud.

"Rõdul pidev suitsetamine, grillimine, alkoholi tarbimine, valju muusika kuulamine jne on tegevused, millega kaasnev õhus leviv suits või müra võib olla teist korteriomanikku häiriv ja tavakasutuse piire ületav tegevus, mille puhul võib teine korteriomanik sekkuda ja nõuda teda häiriva tegevuse lõpetamist," viitas ministeerium seadusele.

Tubakaseaduse alusel kortermajade rõdudel ja akendel suitsetamise keelu
kehtestamise analüüsil jõuti sotsiaalministeeriumi vastuskirja kohaselt järeldusele, et parim lahendus on probleemile läheneda korteriühistu kaudu, tõstatades teema korteriühistu üldkoosolekul ning lisades vastavad nõuded ühistu heakorraeeskirjadesse või kodukorda.

"Seejärel on võimalik heakorda mitteaustavat ja ühiselu reegleid taunivat ühistu või ühisuse liiget läbi kehtestatud reeglite mõjutada ning korrale kutsuda." eonduvate kaebuste menetlemise osas.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: