Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Briti välisminister soovib Moskvalt valimistesse sekkumise lõppemist

Venemaa sekkumine valimistesse peab jääma minevikku ja loodetavasti saavad Suurbritannia ja Moskva edasi liikuda, ütles Briti välisminister reedel Moskvas.

"Ma jagan Lavrovi seisukohta. Loodan, et selle lehekülje saab edasi pöörata ja saame edasi liikuda. Sellised sekkumiskatsed peavad minevikku jääma," ütles Boris Johnson pressikonverentsil pärast kohtumist Vene välisministri Sergei Lavroviga.

"Inimesed tahaksid, et valimistel oleks vaba ja demokraatlik iseloom ja neisse ei sekkutaks välismaalt," lausus Johnson.

"Olen kindel, et ka Lavrov toetaks selliseid valimisi," lisas ta.

"Kahjuks oli väga palju tõendeid Venemaa sekkumisest Saksamaa, Taani, Prantsusmaa ja USA valimistesse, kuid nagu ma rääkisin, mingeid tõendeid Venemaa edukast sekkumisest Suurbritannias ei ole," lisas Johnson.

London: Venemaa rikub Krimmi hõivamisega Ukraina suveräänsust

Johnson ütles ka seda, et tema riigi seisukoht Ukraina suveräänsuse rikkumise asjus Venemaa poolt ei ole muutunud.

"Valitsuse poliitika on muutumatu. Me arvame, et leidis aset Ukraina suveräänsuse rikkumine. Ja näeme seda kahetsustundega," sõnas ta.

"Me loodame, et sellele küsimusele on võimalik leida lahendus," lisas Johnson.

Ukrainat ja küberjulgeoleku ümbritsevad mured takistavad Londoni ja Moskva suhte arengut, kuid need on vaja läbi rääkida, nentis ta.

"Kui ma vaatan meie suhete keerukusi, olgu need seotud Ukraina, Lääne-Balkani või küberruumiga, siis tunnistan, et neid küsimusi tuleb arutada otsekoheselt ja tunnistada tõsiasja, et need küsimused takistavad meie sõpruse arendamist," sõnas Johnson pärast kohtumist Lavroviga.

"Ei saa lubada, et need küsimused määraks meie suhteid," märkis ta.

"Me oleme ÜRO Julgeolekunõukogu alalised liikmed ja meil lasub kohus oma riigi ja kogu maailma ees teha ühiselt tööd maailmarahu ja julgeoleku nimel," lisas Johnson.

Lavrov: Moskva on valmis dialoogiks Londoniga võrdsetel tingimustel

Vene välisminister Sergei Lavrov ütles omakorda pärast kohtumist, et Moskva on valmis võrdsetel tingimustel dialoogiks Londoniga.

"Oleme valmis arendama dialoogi väga laias teemaderingis võrdsuse põhimõttel ning teineteise huvidega arvestades ja neid austades," märkis ta.

Moskva: terroritõrjekoostööd pärsib Suurbritannia soovimatus suhelda FSB-ga

Vene-Briti koostööd terroritõrjes pärsib Suurbritannia otsus peatada koostöö Venemaa julgeolekuametiga FSB niinimetatud Litvinenko kaasuse pärast, rõhutas Vene välisminister.

"Tean, et siseministeeriumite tasemel on kohtutud. Ilmselt kaasatakse sedalaadi üritustesse möödapääsmatult FSB, kuid tõeliselt tõhusat koostööd terroritõrje alal pärsib praegu Suurbritannia valitsuse otsus lõpetada sidemed FSB-ga, mis langetati niinimetatud Litvinenko asja pärast," selgitas Lavrov pressikonverentsil.

"FSB on meil peamine peamine terroritõrjeamet. Selle juhtimisel töötab riiklik terroritõrjekomitee. Seepärast on raske loota edu selles valdkonnas, omamata täisväärtuslikke sidemeid FSB-ga, mida London ei taha," lisas ta.

Moskva muretseb, et vaatamata pöördumistele "säilib Suurbritannia vastavate ametite soovimatus esitada nn Litvinenko asjas teavet, mis salastati suures ulatuses ilma arusaadavate selgitusteta", lisas Lavrov.

"Arvan, et selle väga uduse asja sidumine silmnähtava vajadusega teha terroritõrjekoostööd ei jää püsima," rõhutas ta.

Suurbritannia ja Venemaa suhted jahenesid pärast Kremli kriitiku ja endise FSB töötaja Aleksandr Litvinenko mürgitamist radioaktiivse polooniumiga 1. novembril 2006. aastal Londonis.

Moskva eitab seotust Litvinenko surmaga.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: