Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haigekassa jätkab kiirabi rahastamist senises mahus

Haigekassa tagab rahastuse vähemalt 102 kiirabibrigaadile.
Haigekassa tagab rahastuse vähemalt 102 kiirabibrigaadile. Autor/allikas: ERR/Priit Luts

Kiirabiteenus liigub uuest aastast haigekassa haldusalasse, kes tagab rahastuse vähemalt 102 kiirabibrigaadi pidamisele, mis tagab teenuse kättesaadavuse praegusel tasemel.

Uus määrus tunnistab kehtetuks sotsiaalministri 2013. aastast pärineva määruse, mille järgi rahastatakse vähemalt vähemalt 95 kiirabibrigaadi pidamist.

Ent tegelikult juba 2015. aastast töötab riigis kokku 102 kolmeliikmelist kiirabibrigaadi, millest kuus on reanimobiilibrigaadid ja ülejäänud õe- või arstibrigaadid. Kiirabi kohale jõudmise ajad olid juba siis maapiirkondades 14,4 minutit ja linnapiirkondades 7,6 minutit, selgub määruse seletuskirjast.

Brigaadide arvu suurendamine lähtus maailmapraktikast, kus on seatud eesmärk tagada kiirabi keskmine kohalejõudmise aeg kiirete kutsete korral maapiirkondades alla 21 minuti ning linnapiirkondades alla 12 minuti.

Alates 1. jaanuarist läheb kiirabi rahastamine üle haigekassale, kuid olemasolevad kiirabi osutamise halduslepingud terviseameti ja kiirabibrigaadi pidajate vahel ning nendes sätestatud tingimused kehtivad tuleva aasta lõpuni.

Edaspidi sõlmib haigekassa ise kiirabibrigaadi pidajatega kiirabi rahastamise lepinguid ning kiirabi rahastamiseks üleviidav summa on 40 miljonit eurot ehk ligikaudu neli protsenti haigekassa eelarvest.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: