Aab: Ida-Virumaa regionaalhalduse juhiks ei olnud head kandidaati ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigihalduse minister Jaak Aab (Keskerakond).
Riigihalduse minister Jaak Aab (Keskerakond). Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Reginaalhalduse minister Jaak Aab ütles, et talle teadaolevalt jäi Ida-Viru regionaalhalduse osakonna maakondliku talituse juht valimata seetõttu, et polnud piisavalt head kandidaati.

Miks jäi valimata regionaalhalduse osakonna juht Ida-Virumaal?

Sellega tegeles konkursikomisjon, kus olid ministeerimi juhtivametnikud. Minuni jõudnud info põhjal ei olnud piisavalt head kandidaati, seepärast jäi see koht täitmata.

Ometi seal oli väga palju kandidaate.

Seda küll. Esiteks olid seal teatud tingimused ees, millistele kriteeriumidele pidi vastama. Mõned kutsuti ka vestlusele. Sellega tegeles konkursikomisjon ja mul on raske detaile kommenteerida. Nemad ettepaneku tegid jätta koht täitmata ja kuulutada välja uus konkurss.

See natuke meenutab seda, kuidas maavanemate kohti on jagatud. Miks kolm endist sotsiaaldemokraadist maavanemat jätkavad reginaalhalduste osakonnajuhtidena kohapeal.

Jällegi peaks küsima konkursikomisjonilt. Mind informeeriti võimalikest kandidaatidest. Tõenäoliselt nad olid selles piirkonnas parimad kandidaadid. Maavanem on ju suure kogemusega inimene. See on osakonna ühe ametniku koht. Kui nad ise soovisid kandideerida ja olid tugevad kandidaadid, ei näe ma põhjust, miks nad ei pidanud saama.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: