Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maavanemad kaovad: regionaalhalduste osakonna juhid said ametisse

Eestis on nüüd varasema 213 omavalitsuse asemel 79.
Eestis on nüüd varasema 213 omavalitsuse asemel 79. Autor/allikas: ERR

Neljapäeval kinnitas riigihalduse minister Jaak Aab ametisse 14 regionaalhalduse osakonna maakondliku talituse juhti. Talituse juhid valis välja konkursikomisjon. Regionaalhalduse osakond ja selle talitused alustavad tööd 2. jaanuaril.

"Uus aasta algab teisiti. Maavalitsused suletakse ning selle ülesanded jagatakse riigiasutuste ja omavalitsuste vahel ära. Osa maavalitsuste ülesandeid võtab üle rahandusministeeriumisse loodav osakond, mille talitused hakkavad paiknema igas maakonnas,“ ütles Aab.

Regionaalhalduse osakonna talituste tööd hakkavad eest vedama talituste juhid. "Kui võtta arvesse kõik talitused, siis juhikandidaate oli kokku lausa 268. Usun, et leidsime talitustele tugevad juhid ning uuest aastast saavad need tõrgeteta tööle asuda.“

Regionaalhalduse osakonna maakondlikes talitustes hakkavad sõltuvalt maakonnast töötama 3–7 töötajat. Kokku alustab osakonna koosseisus uuest aastast tööd 67 inimest, teatas riigihalduse ministri pressiesindaja, lisades, et maavalitsustes oli 2017. aasta 1. jaanuari seisuga. kokku 477 töötajat.

Igas maakondlikus talituses hakkab tööle talituse juhataja ja enamasti ka planeerijad ning arhivaarid. Lisaks on osakonnas eri piirkondades kuus kohalike omavalitsuste nõunikku, kaks omandireformi peaspetsialisti, kelle tööalaks saab reeglina mitu maakonda ning maakondliku arendustegevuse nõunik. Uue regionaalhalduse osakonna juhatajaks saab Väino Tõemets.

Talitused kuuluvad rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna koosseisu ning maakondlikel talitustel pole oma eraldiseisvat laialdast otsustuspädevust ja eelarvet. Talituse juht ei ole uus maavanem, maavanemate rolli täitmist maakonna tasandil alates 1. jaanuarist enam ei toimu.

Harjumaal hakkab talitust juhtima Leevi Leaver, Hiiumaal Ants Orav, Jõgevamaal Taivo Tali, Järvamaal Aivo Toomistu, Läänemaal Neeme Suur, Lääne-Virumaal Tarvo Mikkal, Põlvamaal Raul Tohv, Pärnumaal Kalev Kaljuste, Raplamaal Andrus Saare, Saaremaal Jaan Leivategija, Tartumaal Jaan Õunapuu, Valgamaal Tõnis Lass, Viljandimaal Erich Palm ja Võrumaal Toomas Piirmann. Ida-Virumaale talituse juhti ei leitud ja korraldatakse uus konkurss.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: