Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

IMF-i direktor kutsus riike headel aegadel majandust reformima

IMF-i juht Christine Lagarde.
IMF-i juht Christine Lagarde. Autor/allikas: Yuri Gripas/Reuters/Scanpix

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) tegevdirektor Christine Lagarde kutsus Prantsusmaad ja teisi riike läbi viima majandusreforme ajal, kui maailmamajandus naudib päikeselisi aegu.

Lagarde ütles usutluses Prantsuse ajakirjale Le Journal du Dimanche, et maailmamajanduse taastumine on tulnud IMF-ile üllatusena.

"2017. aastal korrigeerisime esimest korda pikka aja jooksul kasvuprognoose ülespoole. Varem kippusime neid alandama," lausus endine Prantsusmaa majandus- ja rahandusminister.

Maailmamajanduse 3,6-protsendine kasv 2017. aastal on ühtaegu "tugevam ja laiemalt jaotunud", sõnas ta, lisades, et arenenud riikide majandused kasvavad taas oma impulsi ajel, mitte tõusvate turgude poolt tagant tõugatuna.

"Kui päike paistab, tuleks kasutada seda ära katuse parandamiseks," ütles Lagarde, kelle sõnul pakub soodne kliima võimaluse reformide elluviimiseks.

Tänavune globaalne majanduskasv küündib aastatel 2007-2008 puhkenud globaalsele finantskriisile eelnenud kahe kümnendi keskmiseni ning IMF prognoosib tulevaks aastaks 3,7-protsendist kasvu.

Majandussurutisest on taastumas ka Lagarde´i kodumaa Prantsusmaa, mille 1,1-protsendine majanduskasv 2016. aastal kiirenes tänavu 1,9-le protsendile.

IMF-i juht avaldas toetust Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni tööturu-, maksu- ja sotsiaalreformidele, millega riigipea loodab muuta Prantsuse majanduse konkurentsivõimelisemaks ja vähendada tööpuudust.

Lagarde võttis sõna ka Euroopa Liidu ühisvaluuta euro tuleviku teemal, öeldes, et missioon ei ole lõpule viidud ja seda ei pruugi kunagi juhtuda, sest Euroopa ei tegutse samaaegselt sügavama lõimumise juurde liikudes ja riiklikku suveräänsust säilitades ühtselt.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: