Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uue riigikontrolöri ametisse määramine ilmselt viibib

Alar Karis
Alar Karis Autor/allikas: POSTIMEES/SCANPIX

President Kersti Kaljulaid ei ole veel leidnud ega esitanud riigikontrolöri kandidaati, kelle julgeolekukontroll võtab kolm kuud, seega on võimalik, et Alar Karise lahkumise järel asub sellele kohale mõneks ajaks kohusetäitja.

Riigikontrolöri nimetab ametisse riigikogu presidendi ettepanekul viieks aastaks.

Riigikontrolli seadus sätestab, et riigikontrolöri kandidaat peab enne riigikontrolöriks nimetamist läbima julgeolekukontrolli, välja arvatud juhul, kui tal juba on juurdepääsuluba täiesti salajase tasemega riigisaladusele või kui ta on kandidaadiks saamise ajal ametikohal, millel on ametikohajärgne õigus juurdepääsuks kõigile riigisaladuse tasemetele.

Kaitsepolitseiamet vajab julgeolekukontrolliks, mille tulemused antakse presidendile, kolm kuud, lisades oma arvamuse riigikontrolöri kandidaadi vastavuse kohta riigisaladusele juurdepääsu loa saamise tingimustele.

Kaitsepolitsei praktika on näidanud, et julgeolekukontrolli läbiviimine kolmest kuust lühema ajaga ei ole võimalik. Samuti vaatab kaitsepolitsei tavaliselt riigisaladuse load üle iga kolme aasta tagant.

Ametis olev riigikontrolör Alar Karis otsustas töötada lõpuni oma ametiaja riigikontrolörina, Eesti Rahva Muuseumi (ERM) direktorina alustab ta tööd 9. aprillil ehk sinnamaani on jäänudki kolm kuud.

Riigikontrolöri asendajaks saab seaduse järgi määrata peakontrolöri. Asendaja täidab riigikontrolöri ülesandeid tema volituste lõppemisel kuni uue riigikontrolöri ametisse astumiseni.

Tõnis Lukase ametiaeg ERM-i juhina lõpeb 21. jaanuaril, ning kuni Karise ametisse asumiseni täidab muuseumijuhi kohuseid finantsjuht Rein Kinkar.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: