Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigikogu komisjonid arutavad maapoodide teemat suletud uste taga

Kavastu kauplus.
Kavastu kauplus. Autor/allikas: ERR

Riigikogu neli komisjoni otsustasid arutada maapoodide teemat kinnisel ühisistungil ja seda ei kanta ka veebis üle, nagu paljudel kordadel taoliste avalikku huvi pakkuvate nõupidamiste puhul tehakse.

"Tulenevalt riigikogu kodu- ja töökorra seadusest on komisjoni istungid kinnised, nii ka tänane istung. Küll aga saab istungist osavõtjatega teha intervjuusid nii enne kui ka pärast istungit," öeldi ERR-ile riigikogu pressitalitusest.

Riigikogu konverentsisaalis toimub teisipäeval sotsiaalkomisjoni, rahanduskomisjoni, maaelukomisjoni ja majanduskomisjoni ühine istung, kus kuulatakse maapoodide säilimise teemal ära huvigruppide esindajad.

Arutelu ajendiks on Eesti Väikekaupmeeste Liidu märgukiri "Maapoodide kaitseks koguti 31 000 allkirja", milles avaldatakse muret maapoodide säilimise üle.

Sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt ütles, et komisjonile saadetud märgukirja maapoodide säilimisega seotud küsimustes arutati 23. novembril toimunud istungil tubakaseaduse muutmise seaduse menetlemise käigus.

Istungil selgus aga, ja seda tõdesid Küti sõnul ka komisjonil osalenud Eesti Väikekaupmeeste Liidu esindajad, et märgukirjas toodud mured jäävad eelkõige maaelu-, majandus- ja rahanduskomisjoni valdkonda. Seetõttu otsustas sotsiaalkomisjon kokku kutsuda nende komisjonide ühisistungi.

Majanduskomisjoni esimees Sven Sester märkis, et maapoodnike jaoks on mitmeid murekohti: piirikaubandus, salakaubandus, aga ka regionaalne koondumine tõmbekeskustesse.

"Tänasel istungil saavad maapiirkondades poode pidavate kaupmeeste esindajad rääkida kõigest, mis maapoodide tulevikku ohustab, ning komisjonide liikmed olukorrast tänuväärse ülevaate. See aitab meid omakorda lähemale võimalike lahenduste leidmisele," sõnas Sester.

Istungile on kutsutud Eesti Väikekaupmeeste Liidu, Kaupmeeste Liidu, sotsiaalministeeriumi, rahandusministeeriumi, maaeluministeeriumi, maksu- ja tolliameti, tarbijakaitseameti, politsei- ja piirivalveameti, konjunktuuriinstituudi ja COOP Eesti esindajad.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: