Ratas: 58 protsenti pensionäridest võitsid sissetulekus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kairit Liebold/ERR

Peaminister Jüri Ratas märkis, et 5. jaanuari seisuga on töötavatest pensionäridest 58 protsenti oma kuusissetulekus võitnud.

Ratas rääkis "Terevisioonis", et kolmapäeval tulid esimesed andmed 5. jaanuari pensionimaksmiste osas sotsiaalkindlustusametist.

"Kui esialgne arvamus oli, et kuskil 42 protsenti tänastest pensionäridest oma sissetuleku osas võidavad, siis viimastel andmetel 58 protsenti on võitnud, 25 protsendil pensionäridest ei muutunud midagi ja 17 protsenti on pidanud panustama rohkem," märkis ta.

Ratas tõdes, et selleks, et seda valemit lõplikult analüüsida, on vaja oodata ära jaanuari lõpp ja veebruari algus, kui makstakse välja sissetuleku üks osa ehk palgad.

"On teda, et ca 68 000 pensionäri tegi tulumaksuvaba miinimumi avalduse tööandjale, mitte siis pensioni pealt," ütles Ratas.

"Tulumaksuvabamiinimumi tõusu reformi üks põhiidee oli, et ühiskonnas oleks suurem sidusus ja solidaarsus ja me näeme seda, et madalat ja keskmist palka teenivad inimesed on olnud Eestis probleemiks, kuna nende sissetulek on liiga väike," selgitas Ratas.

Tema sõnul võib öelda, et ca 80 protsenti töölkäivatest inimestest võidab, kuid töölkäivatest pesionäridest sotsiaalkindlustusameti andmetel ca 6,45 protsenti kaotab.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: