Teadlane Ene-Margit Tiit: on isegi hästi, et palgale lisaks on pension ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>

Kõrgema sissetuleku puhul ongi rohkem maksta igati õiglane, väidab rahvastikuteadlane Ene-Margit Tiit töötavate pensionäride tulumaksuvabastust kommenteerides.

"Tegelikult tuleks suures pildis olla rõõmus, et praegu saame pensioni vastavalt oma töötasule, mitte ainult staažile nagu nõukogude ajal. Küll aga need, kes maksumuudatusest kaotavad, pole sugugi vaesed," ütles Tiit Eesti Päevalehele.

Tiit ütles, et näeb oma töös teiste riikide kolleege, kes töötavad ja seetõttu üldse pensioni ei saa. "On isegi hästi, et meil on peale palga lisasissetulekuna pension. Loomulikult sõltub maailmavaatest, kas seda muudatust hinnata ühiskonnale võidu või kaotusena, minu äranägemist mööda võidab solidaarsus - inimene, kes on sotsiaalteadusega tegelenud ja tunneb andmeid, teab, et ka solidaarsusel on ühiskonnas väärtust."

Pensionärid on rahvastikuteadlase sõnul Eestis see rühm inimesi, kes statistikat vaadates sugugi nii vaeselt ei ela. "Neil on oma eluruum, mitte üüripind, ja kindlustatud sissetulek pensioni näol, kui veel elada abikaasaga koos, siis uuringud näitavad, et need pensionärid pole üldse nii halvas olukorras kui töötud noored või üksikvanemad. Seega olgem rõõmsad ja elagem edasi."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: