Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Trump tegi teatavaks "libauudiste auhinnad"

USA president Donald Trump 16. oktoobril Valge Maja juures.
USA president Donald Trump 16. oktoobril Valge Maja juures. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Vabariiklaste Rahvuskomitee (RNC) veebilehel avaldati kolmapäeval president Donald Trumpi poolt välja kuulutatud "libauudiste auhinnad". Nimekirja pääses hulk USA väljaandeid ja nendes avaldatud artikleid, mis USA riigipea hinnangul sisaldasid valeväiteid ning mille esile tõstmisega soovis ta juhtida tähelepanu oma seisukohale, et meedia kohtleb teda ebaõiglaselt.

Kokku oli nimekirjas 10 uudist. Mõne puhul oli esinenud faktiviga, mille eest vastav väljaanne oli ka vabandanud - näiteks ABC Newsi uudis Trumpi ja Flynni teemal, Time'i väide Martin Luther King jr kuju eemaldamise kohta ning CNN-i uudis Trumpi poja Donald jr ja Wikileaksi kohta, vahendas Politico.

11. kohal nimekirjas ei olnud aga ühtegi konkreetset uudist. Selle asemel teatati, et väited Venemaa kokkumängu kohta olevat ajaloo suurim pettus, mida ameeriklastele on edastatud. Võimalikku kokkumängu Trumpi meeskonna ja Venemaa vahel uurivad praegu nii eriprokurör Rober Mueller kui ka kongressi erinevad komiteed.

Nimekirja avaldamisest teatas Trump ka oma Twitteri kontol.

Samas märkis ta, et meedia ebaaususest hoolimata on USA-s ka palju suurepäraseid ajakirjanikke, kes teevad häid uudiseid, mille üle on põhjust uhke olla.

Libauudiste nimekirja järel oli välja toodud ka nimekiri Trumpi administratsiooni saavutustest, millega juhti tähelepanu valimislubaduste täitmisele.

Libauudiste auhindade avaldamisega samal päeval võtsid Trumpi meediavastase hoiaku teemal sõna kaks teenekat vabariiklast.

Endine presidendikandidaat, Arizona senaator John McCain mõistis Washington Postis avaldatud arvamusartiklis Trumpi sõja ajakirjandusega hukka.

Teine Arizonat esindav senaator Jeff Flake aga võrdles oma senatis peetud kõnes Trumpi rünnakuid meedia vastu muuhulgas ka Nõukogude Liidu juhi Jossif Stalini käitumisega.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: