Paavst võrdles libauudiseid mao meelitustega piiblis

Paavst Franciscus.
Paavst Franciscus. Autor/allikas: Max Rossi/Reuters/Scanpix

Paavst Franciscus mõistis hukka libauudiste levitamise, öeldes, et esimene valeinfo juhtum pärineb juba piiblist, kui madu meelitas Eevat keelatud vilja sööma.

Paavst hoiatas kirjalikus dokumendis, et episood piiblist näitab kohutavaid tagajärgi, mida libauudised võivad kaasa tuua, vahendas BBC.

Tema sõnul viivad need vaid ülbuse ja viha levikuni.

Paavst Franciscus kutsus sotsiaalmeedia kasutajaid ja ajakirjanikke üles paljastama manipuleerivaid taktikaid, mis lõhestumist esile kutsuvad.

"Libauudiste levitamine võib teenida kindlaid eesmärke, mõjutada poliitilisi otsuseid ja teenida majanduslikke huve," ütles paavst.

"Me peame paljastama nn maotaktikad, mida kasutavad need, kes maskeerivad end selleks, et kindlal ajal ja kindlas kohas rünnata," lisas ta.

Paavsti sõnul õpetaks "tõeharidus" inimesi, kuidas eristada, hinnata ja mõista informatsiooni.

Lisaks ütles paavst, et ajakirjanik, keda ta nimetas uudiste kaitsjaks, ei ole lihtsalt töö, vaid missioon. Tema hinnangul peaksid ajakirjanikud keskenduma vähem erakorralistele uudistele ja rohkem konfliktide põhjuste avastamisele.

Dokument "Tõde vabastab" on pühendatud libauudistele ja ajakirjandusele ning see on esimene kord, kui paavst sellisel teemal kirjutab. 13. mail on katoliku kiriku maailma kommunikatsiooni päev.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: