Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nikki Haley väljendas Aafrika esindajaile ÜRO-s kahetsust

Donald Trump ja USA suursaadik ÜROs Nikki Haley.
Donald Trump ja USA suursaadik ÜROs Nikki Haley. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley väljendas kahetsust Aafrika suursaadikuile, keda oli vihastanud president Donald Trumpi väidetav vulgaarne Aafrika riikide iseloomustus, ütles Aafrika rühma juht.

Haley palus kohtumist Aafrika esindajatega ÜRO-s pärast seda, kui nood olid teinud ühisavalduse, milles nõudsid Trumpilt vabandamist tema "solvavate, rassistlike ja võõravaenulike märkuste" eest.

Aafrika rühma eesistuja, Ekvatoriaal-Guinea suursaadik Anatolio Ndong Mba sõnul ei palunud Ühendriikide suursaadik suletud uste taga toimunud kohtumisel vabandust, vaid väljendas kahetsust.

Haley ütles kohtumisel, et "ei viibinud Valges Majas ega ole seega kindel, mida seal öeldi, kuid kahetses taolise olukorra kujunemist", lausus suursaadik.

USA missioon keeldus ütlemast, kas Haley puudutas furoori, mida tekitasid Trumpi väidetavad märkused nädala eest Valges Majas aset leidnud immigratsioonireformi arutelul seadusandjatega.

Ndong Mba sõnul soovitas Aafrika rühm Haleyl pingeid leevendada ning too lubas selle edastada Trumpile.

Tundmatuks jääda soovinud diplomaadid ütlesid, et saadikud soovitasid Trumpil saata hea tahte žestina sõbralik sõnum Aafrika liidritele, kes kogunevad varsti Etioopia pealinna Addis Abebasse tippkohtumisele.

"Me hindame tõsiasja, et ta tuli ja rääkis kogu koostööst Ühendriikide ja Aafrika vahel," sõnas Ndong Mba, kes kirjeldas kohtumist väga sõbralikuna.

USA missioon postitas aga Twitterisse fotod ning teksti: "Aitäh Aafrika rühmale tänase kohtumise eest."

"Me arutasime meie kauaaegseid suhteid, võitlust HIV-iga ja terrorismiga ning pühendumist rahule kogu regioonis," seisis postituses.

Trumpi märkused on mõistnud hukka 55-liikmeline Aafrika Liit, 78 USA endist suursaadikut Aafrikas aga väljendasid sügavat muret ja kutsusid presidenti üles oma vaateid Aafrikale ümber hindama.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: