Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Savisaare kohtuprotsessi käik selgub veebruari alguses

{{1517289120000 | amCalendar}}

Harju maakohus kuulas teisipäeval haigestumise tõttu kohtuistungitest kõrvale jäänud Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare raviarsti Peep Põdderit ning kardioloog Margus Viigimaad.

Peep Põdder ja Margus Viigimaa andsid kohtule ülevaate Savisaare tervisest kinniste uste taga.

Kohus ei otsustanud teisipäevasel istungil Savisaarele uue ekspertiisi määramist.

Kohus määras järgmise istungi 6. veebruarile, mis on taas avalik. Sel istungil selgub ka edaspidine kohtuprotsessi kulgemine. Kohus ootab sel istungil menetlusosaliste seisukohti protsessi edasise käigu osas.

Pärast seda otsustab kohus, kas Savisaare materjalid tuleb kriminaalasjast tema tervise taastumiseni eraldada, samuti on võimalik, et talle määratakse uus terviseekspertiis.

Juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus märkis eelmisel istungil, et pärast Savisaare raviarsti kuulamist saab võtta seisukoha eraldamise või samas menetlusvormis jätkamise kohta.

Riigiprokuratuur süüdistab Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmises, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond on kohtu all juriidilise isikuna.

Savisaarele altkäemaksu andmises süüdistab riigiprokuratuur ettevõtjaid Aivar Tuulbergi, Alexander Kofkinit, Hillar Tederit ja Vello Kunmanit.

Tallinna linnavolikogu endist esimeest Kalev Kallot süüdistab prokuratuur kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele ning Savisaarele altkäemaksu vahendamises süüdistati ekspoliitik Villu Reiljani, samuti on omastamisele kaasaaitamises süüdistatavana kohtu all Põhja-Tallinna linnaosavanema endine asetäitja Priit Kutser.

Kohtuprotsess algas Harju maakohtus mullu 12. juunil, kui kõik süüdistatavad kinnitasid, et nad ei tunnista end süüdi.

Vaid ekspoliitik Villu Reiljan võttis süü omaks ning tema osas lahendas kohus süüasja kokkuleppemenetluses.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: