Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Savisaare tervislikku seisundit hindab seitsmeliikmeline komisjon

Edgar Savisaar.
Edgar Savisaar. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Kohtuekspertiisi Instituut (EKEI) on korruptsioonisüüdistustusega kohtu all oleva Edgar Savisaare terviseekspertiisiks moodustanud komisjoni, mis peab välja selgitama, kas Savisaare tervislik seisund võimaldab kohtuistungitel osaleda või mitte.

"Edgar Savisaarele tehtava ekspertiisi määrus on Harju maakohtust EKEI-sse jõudnud. EKEI on moodustanud kohtuarstliku ekspertiisi komisjoni, kus on hetkel seitse inimest," ütles EKEI direktori Üllar Lanno Delfile.

Komisjon teeb oma tööd ja uurib ekspertiisiks esitatud andmeid ja materjale. "Nagu varasemalt olen öelnud, teeb ekspertiisiasutus kõik endast oleneva, et ka Edgar Savisaare ekspertiis võimalikult kiiresti valmiks, kuid kindlat kuupäeva valmimiseks EKEI hetkel veel lubada ei julge," sõnas Lanno.

Savisaare kaitsja Oliver Nääs Tallinna endise linnapea tervisliku seisundi ega ekspertiisi kohta midagi täpsustada ei soovinud, viidates delikaatsetele isikuandmetele. Samasugusel seisukohal oli Savisaare nn ihuarst, Jõgeva haigla juhataja Peep Põdder.

Esimene Harju maakohtu määratud ekspertiis hindamaks, kas Savisaar saab osaleda kohtuprotsessil ja süüdimõistmisel kanda karistust, viidi läbi 2017. aasta suvel.

Käesoleva aasta 6. veebruaril otsustas Harju maakohus, et mitmel korral istungilt haiglasse viidud ja kohtust terviseprobleemide tõttu puudunud Savisaarele tuleb määrata uus terviseekspertiis, kuna kohtul on andmeid, et Savisaare tervis on halvenenud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: