Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tuntud Vene ajakirjanikud läksid otsesaate ajal Stalini pärast kaklema

Maksim Ševtšenko (vasakul) ja Nikolai Svanidze vastasseis Komsomolskaja Pravda stuudios.
Maksim Ševtšenko (vasakul) ja Nikolai Svanidze vastasseis Komsomolskaja Pravda stuudios. Autor/allikas: Video stoppkaader/Komsomolskaja Pravda raadio Youtube'i kanal

Kaks tuntud Vene ajakirjanikku läksid teisipäeval Moskvas otseülekande ajal teineteisega kaklema. Tüli sai alguse arutelust, mis puudutas venemaalaste suhtumist diktaator Jossifi Stalini pärandisse.

Nikolai Svanidze ja Maksim Ševtšenko on mõlemad Venemaa presidendi inimõiguste nõukogu liikmed. Mehed osalesid Komsomolskaja Pravda veebiülekandes, kus arutleti teemal "Kas stalinism on haigus, mida tuleb ravida?"

Osaliselt oli saate teema seotud ka Vene kultuuriministeeriumi äsjase otsusega keelata Venemaal ära palju kirgi kütnud must komöödia "Stalini surm" linastumine.

Saate lõpuosas süüdistas Švetšenko kolleeg Svanidzet selles, et viimane "sülitab kõigi nende haudadele, kes langesid sõja ajal Moskva lähistel".

Svanidze omalt poolt kordas oma seisukohta, et sõda võideti tänu rahva poolt tehtud ohverdustele, mitte aga tänu Stalini juhtimisele, nagu Ševtšenko oli mõista andnud. Svanidze lisas, et "viimasel värdjal" Ševtšenkol veab, et ta tema käest vastu vahtimist ei saa. Ševtšenko teatas omakorda, et ta istub sealsamas ja et Svanidze võib oma ähvarduse teoks teha.

Svanidze tõusis seepeale üles, läks samuti püsti tõusnud Ševtšenko juurde ning virutas talle korra käega näkku. Noorem ja suuremat kasvu Ševtšenko lõi seejärel Svanidzet mitu korda nii, et viimane maha kukkus, kuigi vastane ajas end kohe ka püsti. Sellel hetkel sekkusid lisaks külalisi korrale kutsuvale naissoost saatejuhile ka stuudio töötajad, kellel õnnestus tülitsejad teineteisest lahutada.

Video saatest täismahus, füüsilise vastasseisuni viinud sõnavahetus saab alguse 51. minutil. 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: