Saarlased on valmis nõudepõhist ühistransporti katsetama

Foto: ERR

Saaremaale võib jõuda juba sel suvel nn nõudepõhine ühistransport, mis tähendab, et lisaks liinibussidele sõidavad bussid, mida on võimalik tellida sarnaselt Taxify ja Uberi autodele. Valla kinnitusel on saarlased valmis nõudepõhist ühistransporti katsetama.

Saaremaa valla transpordinõuniku Karl Tiitsoni sõnul on saarlased valmis nõudepõhist ühistransporti katsetama. Tiitson tõdes, et iga uus asi nõuab siiski mõnevõrra ka aega ja harjumist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on ju osaliselt nõudetransport olemas ja inimesed on selle väga hästi omaks võtnud. Ütleme nii, et saarlased on nõus selle projekti läbiviimisega," rääkis Tiitson.

Nagu uute asjade puhul ikka, on ka neid, kes eelistaksid pigem sellist ühistransporti nagu praegu ehk siis bussi, mis sõidab kindla graafiku järgi ja peatub ettenähtud peatustes.

"Meie eesmärk on see, et igal juhul, kui me Saaremaal seda proovima hakkame, siis olukord ei tohi halvemaks minna, peab paremaks minema," ütles majandusministeeriumi nõunik Pirko Konsa.

Riigikogu riigireformi probleemkomisjoni esimehe Tanel Talve (SDE) sõnul on uutmoodi ühistranspordist huvitatud ka Lõuna-Eesti ja Harjumaa vallad.

Majandusministeeriumis toimunud nõupidamisel leiti, et uut süsteemi tasub katsetada.

"Me otsustasime, et mõtleme, kuidas saaks selle asja ellu viia ja järgi proovida, mitte me ei mõtle, kuidas me ei saa teha asju," sõnas Talve.

Maanteeameti ühistranspordiosakonna juhtivekspert Mika Männik tõdes, et idee tundub huvitav.

"Kui pakutakse konkreetne mudel, siis me selle analüüsime läbi ja ütleme, kas seda on võimalik ellu viia," ütles ta.

Nõudluspõhine ühistransport tähendab seda, et transport sõidab siis, kui reisijal on vaja. Sõiduteenust ei paku ainult suured liinibussid, vaid ka näiteks erinevate asutuste ja firmade masinad, mis reisija vajalikku sihtkohta sõidutavad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: