Itaalias välismaalasi tulistanud mees põhjendas tegu sooviga kätte maksta

Luca Traini politsei poolt kinni peetuna.
Luca Traini politsei poolt kinni peetuna. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Itaalia väikelinnas Maceratas laupäeval kuut välismaalast tulistanud paremäärmuslike vaadetega mees põhjendas vägivallaakti toimepanemist kättemaksusooviga noore itallanna tapmise eest samas linnas nädala algul, vahendas meedia pühapäeval.

Immigrantidevastase Põhjaliiga liige Luca Traini (28) haavas laupäeval autost tuld avades viit meest ja üht naist, kes olid pärit Ghanast, Malist ja Nigeeriast.

Tal õnnestus enne tabamist 43 000 elanikuga linnas kahe tunni jooksul tuli avada kaheksas kohas ning muuhulgas vasaktsentristliku võimuerakonna Demokraatlik Partei kontori pihta, vahendas meedia.

Meedia teatel sai üks ohver tõsise rindkerevigastuse ja ülejäänud viis kergemaid vigastusi.

Päev varem vahistati Maceratas nigeerlasest asüülitaotleja ja narkokaubitseja süüdistatuna 18-aastase neiu tapmises, kelle tükeldatud surnukeha leiti kahest kohvrist.

"Olin sõitmas jõusaali, kui kuulsin raadiost 18-aastase tüdruku kohta," vahendas päevaleht Corriere della Sera Traini sõnu uurijatele. "Pöörasin instinktiivselt ümber, läksin koju, avasin seifi, võtsin püstoli ja otsustasin nad kõik tappa," sõnas ta.

Meedia teatel väljus Traini tulistamise järel autost, tegi Itaalia lipp õlgadel fašistliku käetervituse ja hüüdis "Elagu Itaalia" ning "Itaalia itaallastele".

Mehe ema kodu läbi otsinud politseinikud leidsid paremäärmuslikku kirjandust, muuhulgas eksemplari Natsi-Saksa liidri Adolf Hitleri manifestist "Mein Kampf" ja ühe Itaalia kunagise diktaatori Benito Mussolini kirjutatud raamatutest.

Itaalia siseministeerium nimetas laupäeva õhtul rünnakut rassivihast motiveerituks.

"Politsei poolt vahistatud kahtlusalune on osa paremäärmuslikust kultuurist selgete viidetega fašismile ja natsismile," ütles siseminister Marco Minniti, taunides asjaolu, et ainus ohvreid ühendav seos oli "nende nahavärv".

Peaminister Paolo Gentiloni kutsus pühapäeval itaallasi ühtsusele, öeldes, et "vihkamine ja vägivald ei suuda meid lõhestada".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: