Agur kutsus ka teisi koole osalema nõukogude estraadikontserdil

Lauri Leesi
Lauri Leesi Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur kutsus ka teisi koole saatma omi õpilasi konkureerima "Krasnaja Strela" kontserdi solistideks ning lubas lisaks Eesti suurtele lavadele viia kontserdid ka Peterburi ja Moskvasse. Teised koolijuhid ettepanekust ei vaimustunud.

ERR-i uudisteportaali kasutuses on Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktori Hendrik Aguri kiri, mille ta saatis 19. jaanuaril kõikidele Tallinna koolijuhtidele, muusikaõpetajatele ja huvijuhtidele.

"Palun viia allpool olev konkursiteade oma kooli õpilasteni. Tore võimalus andekatel muusikahuvilistel õpilastel kaasa teha muusikalises suurprojektis, millega on lisaks Eesti suurtele lavadele, plaan minna gastrolleerima ka St Peterburgi ja Moskvasse," kirjutab Agur.

Tallinna Prantsuse lütseumi direktor Lauri Leesi ütles ERR-i uudisteportaalile, et saatis Aguri kutsele vastuse, millel märkis ära, et 10. märts on Tallinna pommitamise aastapäev ja lisaks ka Leesi enda sünnipäev. Veel tuletas Leesi Agurile vastuses meelde, et 25. märtsil on ka küüditamise aastapäev.

"Meie kool ei osale, sest lisaks kõigele, lütseumi õpilased harjutavad Eesti Vabariigi 100. juubeli kontserdiks ja aktuseks ka. Nii, et Aguri korraldatud korraldamise aeg ja üldse üritus ise ei ole sobilik," rääkis Leesi.

Tallinna Pelgulinna gümnaasiumi direktor Tõnu Piibur ütles, et oli kontserdi-idee tekkimise juures. Tema sõnul on ürituse peamine mõte ikkagi lastele vene keelt õpetada, aga huvitavama nüansiga. Mõnel tuleb keeleõpe läbi muusika paremini välja ja tihti vene keele tunnis lauldaksegi.

"Meie kool selles sellegipoolest ei osale, sest meil on kunstikallakuga kool. Meil on teistsugused õppimismeetodid - meie pigem joonistame maali," rääkis Piibur. Samas tema hinnangul selline üritus õpilaste meelestatust Nõukogude aja suhtes ei tohiks mõjutada: "Kui selline üritus toimuks iga aasta, siis oleks juba küsitav. Aga et see on ühekordne nali, siis ei juhtu mitte midagi."

Tallinna Inglise kolledži direktor Toomas Kruusimägi oli ürituse vastu resoluutsem. "Minu jaoks on ürituse teema, sisu, reklaam, ajastus ja kõik täiesti arusaamatu. Kogu kooli eest ma pead anda ei saa, et kes sellest üritusest mingil kujul osa võtab ja kes ei võta, aga heaks ma seda kindlasti ei kiida," ütles Kruusimägi, kes ürituse kutse kohe pärast kättesaamist ära kustutas.

Tallinna koolidele saadetud 14-19-aastastele noortele suunatud konkursiteade kannab Hendrik Aguri allkirja ning ta tituleerib end lisaks koolijuhile ka kontserdi produtsendiks.

"Konkursi võitjad saavad võimaluse osaleda Nordea kontserdimajas toimuvatel kontsertidel solistidena 10. märtsil ja 14. aprillil, kus teevad kaasa Eduard Toman ja Voldemar Kuslap, soliste saadab GAG estraadiorkester. /.../ Konkursil esinemiseks palun valida üks lugu kolme järgmise loo hulgast: 1. "Арлекино" - А.Пугачёва, 2. "Povorot" - Машина времени, 3. "Вороньё" - ВИА Земляне"," kirjutas Agur.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur otsustas korraldada paar nädalat pärast 24. veebruari nõukogude estraadi kontserdi. IRL-i kuuluv Agur tõdes, et kontserdiga tehakse Eesti Vabariigi sünnipäevaks kingitus Venemaale ja kõikidele inimestele, kes Nõukogude aega hästi mäletavad.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: