IRL vastuseks Agurile: nõukogude estraadikontsert sarnaneb hauarüvetamisega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hendrik Agur korraldab NSVL estraadikontserti
Hendrik Agur korraldab NSVL estraadikontserti Autor/allikas: ERR

Isamaa ja Res Publica Liit mõistab teravalt hukka samuti IRL-i kuuluva koolijuht Hendrik Aguri plaani korraldada kaks nõukogude estraadi kontserti, millega ta kutsub leppimisele Venemaaga.

IRL-i peakekretär Priit Sibul teatas ERR-ile, et Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) direktori Hendrik Aguri korraldatav üritus on talumatu.

"Veel uskumatum on kuupäeva valik – 10. märtsil 1944 oli Tallinn varemetes ning rusu alt kaevati välja öise pommitamise ohvreid. Kontserdi toimumiskohas olid pommitamise kahjud suurimad, sellest asumist hävis valdav osa. Nõnda mõjub provokatiivse ürituse kuupäevavalik hauarüvetamisena," leidis Sibul.

Gustav Adolfi Gümnaasium otsustas korraldada paar nädalat pärast 24. veebruari nõukogude estraadi kontserdi. Kooli direktor, IRL-i kuuluv Hendrik Agur tõdes, et läbi kontserdi kutsutakse inimesi üles leppimisele ja andestusele.

"Meie teeme Eesti Vabariigi sünnipäevaks kingituse Venemaale ja kõikidele inimestele, kes Nõukogude aega hästi mäletavad ja kutsume läbi hea muusika üles igavesele leppimisele ja andestusele. Selleks, et edasi minna sõbralikult ja võimalikult suures üksmeeles," teatas Agur sotsiaalmeedias ilmunud pikemas postituses.

IRL-i rahvuslaste ühenduse esimees Tarmo Kruusimäe ütles ERR-ile kommentaariks, et kui Agur võib soovida leppimist ja andestamist, siis nemad rahvuslastena ei unusta ega andesta - ei märtsipommitamist ega küüditamisi.

"Koolides tehakse igasugu pulli, kuigi mulle on taoline nostalgiavaimustus arusaamatu. Kui ilmuda näiteks kuhugi miilitsavormis on väga lõbus, ent kui näiteks Saksa mundris, mis siis küll saab? Samas okupeerisid Eestit nii Nõukogude Venemaa kui Natsi-Saksamaa," rääkis Kruusimäe.

Aguri korraldatavat kontserti arutab teisipäeval IRL-i Tallinna piirkonna juhatus.

Hendrik Agur on IRL-i liige alates 27. jaanuarist 2011. Agur kandideeris ka möödunud kohalike omavalitsuste volikogude valimistel IRL-i nimekirjas Tallinnas, kuid saadud 384 häälega volikogusse ei pääsenud.

GAGI korraldatav NSVL estraadimuusika kontsert  ''Красная Стрела'' toimub 10. märtsil ja 14. aprillil Nordea Kontserdimajas ning seal laulavad Priit Volmer, Eduard Toman ja koolinoored ning mängib GAG-i estraadiorkester.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: