Agur palus vabandust neilt, keda punasümboolika ja kontserdi kuupäev solvas
Kahte nõukogude estraadi kontserti korraldav Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur muutis esimese kontserdi kuupäeva 18. märtsile, et see ei langeks kokku Tallinna pommitamise aastapäevaga ning võttis ära ka punasümboolika kontserdi reklaami juurest.
"Kontserdi esimene etendus oli plaanitud 10. märtsile, mis oli tehniline otsus, sest see oli üks vabadest laupäevadest Nordeas ja seda kokku leppides ei osanud me sellele mõelda. Loomulikult me kuulame kriitikat ja praegu käivad läbirääkimised, et kontserdi kuupäeva muuta," ütles Agur Vikerraadio hommikuprogrammis. Esimese kontserdi uus kuupäev on 18. märts.
Ühtlasi lubas Agur, et kontserdi reklaamidelt võetakse ära punasümboolika, mis samuti paljusid inimesi pahandas.
"See oli mõeldud humoorikas võtmes. Minu meelest tuleks osata popkultuuri mõtestada ja mitte kitsarinnaliselt. Need estraadilaulud on ikkagi osa meie ajaloost. Need 50 aastat, ka sel ajal inimesed elasid ja see muusika saatis meid. Meie läheme muusika juurde ja seome lahti poliitikast."
Kolmapäeva õhtul ütles Agur intervjuus ETV saatele "Ringvaade", et kontserdi eelreklaamis oli ebaõnnestunud sõnakasutust.
"Vabandan nende inimeste eest, keda solvas - seotus Venemaa kingituse ja andestusega. Ka reklaamplakat oli punanst värvi, mis sisaldas nõukogude sümboolikat. See kõik on tänaseks vahetatud. Kontserdipäev on 10. märtsilt ümber pandud 18. märtsile," kinnitas ta.
Aguri sõnul on ta saanud pärast kontserdi ümber toimunud arutelu puhkemist nii toetuskirju, aga ka otseseid ähvardusi.
"Mind on ähvardatud ja see teeb kurvaks ja paneb mõtlema. Miks meil on selline mõõnaperiood, et inimesed külvavad kurjust ja sukelduvad sellesse. Mitmed inimesed on viidanud, et iseäranis noorpoliitikud võtavad teravalt sõna. Need on inimesed, kelle kohta ma ei tea, et nad oleks peale oma sõnade oma kätega midagi elus ära teinud."
Aguri hinnangul oli ühiskonna tuline reaktsioon talle üllatuseks ja see viitab tema arvates ühiskonna nõrkadele kohtadele.
"Kas meil on liiga hea elada? Alates hümnist ja alates tõlgendustest, mis olid justiitsministriga - iga teema läheb ülivaluliseks ja keeratakse üle vindi. Tuleks rohkem ajada selg sirgu ja kand maha panna ning olla kindlameelne ja julge. Igale asjale kleepida hinnang külge on ülekohtune."
Kommenteerides eilses ERR-i uudisteportaalis ilmunud teiste Tallinna koolijuhtide taunivaid hinnanguid tema ettevõtmisele, leidis Agur, et osad inimesed käituvad silamkirjalikult.
"Inimesed, kes räägivad, et kustutasid mu kirjad ära olid seminarides koos ja viskasid toredat nalja. Tagantjärele selliseid avaldusi lugedes paned pildi kokku, kes on kes."
Aguri sõnul on lisaks GAG-ile kontserdil üles astumas ka kaks õpilast Mustamäe reaalgümnaasiumist.
"Meil oli eile (teisipäeval - toim) proov ja reedel tuleb uus proov. Paar-kolmkümmend õpilast osalevad ja nad tulevad kohale rõõmuga. See, kuidas Siim Aimla ja Tõnis Kõrvitsa poolt on kontserdi muusika läbi komponeeritud, tekitab õpilastes vaimustust. Kui meie jaoks on Valeri Leontjevi "Кружатся диски" tilu-lilu, siis see, kuidas need noored oma naljaka venekeelse aktsendiga laulavad neid lugusid, on vahva ja äge."
Agur kinnitas lõpetuseks, et kuigi kontsert on juba ette saanud palju kriitikat, ei kavatse ta seda ära jätta.
Toimetaja: Urmet Kook