Tartu vallajuht taotleb karistuse tühistamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aivar Soop
Aivar Soop Autor/allikas: ERR

Korruptsioonikuritegude eest Tartu maakohtus tingimisi vangistuse saanud Tartu vallavanema Aivar Soobi kaitsja taotleb ringkonnakohtus otsuse tühistamist.

Soobi kaitsja Urmas Kõrgesaar taotleb Tartu ringkonnakohtult maakohtu otsuse tühistamist täies ulatuses, kirjutab Õhtuleht.

Tartu Maakohus tunnistas Aivar Soopi süüdi toimingupiirangu rikkumises suures ulatuses ja omastamises ametiisikuna ning mõistis talle üheaastase tingimisi vangistuse sama pika katseajaga. Lisakaristusena ei tohi Soop töötada kolme aasta jooksul avaliku ülesande täitmist nõudval ametikohal.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi sõlmis Aivar Soop aastatel 2013-2015 tehinguid sihtasutusega Emajõe Jõeriik, mille nõukogu liige ta ise on.

Süüdistuse järgi võttis ta selliste tehingutega Tartu vallale enam kui 100 000 euro eest rahalisi kohustusi Emajõe Jõeriigi huvides.

Lisaks süüdistab prokuratuur Soopi selles, et aastail 2013 ja 2014 tankis ta oma isiklikku sõiduautosse ja kanistritesse ebaseaduslikult rohkem kui 200 euro eest talle Tartu valla usaldatud kütust.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: