Reformierakond ei puutuks tulumaksu, sotsid käibemaksu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kuigi parteid sooviks praeguse keerulise tulumaksuvaba arvestuse ümber muuta selliselt, et kõigile oleks 500 eurot maksuvaba, ollakse katteallikate valikus eri meelt.

Reformierakonna fraktsiooni liige Remo Holsmer ütles Vikerraadio saates "Reporteritund", et maksuvaba tulu süsteem tuleks tagasi muuta lihtsaks ning tekkinud ebaõiglused töötavate pensionäride ja vanemahüvitise saajate puhul likvideerida.

Reformierakonna nägemuses võiks maksuvaba tulu olla kõigile 500 eurot. Kui partei esimees Hanno Pevkur ütles aasta lõpus, et näeb katteallikane tarbimismaksude või koguni tulumaksu tõstmist, siis Holsmeri sõnul erakond seda ei toeta.

"Ta on lahkuv esimees. On päris selge, et tulumaksutõstmist me ei toeta," märkis Holsmer. Katteallikatena näeb ta ettevõtluse soodustamist ja riigile kuuluvate ettevõtete erastamist.

Sotsiaaldemokraate esindanud Kalvi Kõva peab samuti 500 euro suurust tulumaksuvaba miinimumi kõigile õigeks, aga sel juhul tuleks tõsta üldist tulumaksumäära paari protsendi võrra. "Et Holsmer ei saaks iga kuu 100 eurot puhtana kätte."

Kõva sõnul võib SDE valimisprogrammi jõuda ka maamaksu muutmine kinnisvaramaksuks, mida annaks koos Siim Kallasega arutada.

Holsmer korrigeeris, et Kallas käis selle välja kui kohaliku tulubaasi suurendamise võimalusena. Reformierakondlased arutasid seda fraktsioonis, kuid ei toetanud.

Kõva kinnitas, et SDE jaoks on välistatud käibemaksu tõstmine, kus leivapäts hakkaks kõigile rohkem maksma.

Sven Sester ütles, et kindel saab olla selles, et IRL ei toeta astmelist tulumaksu. Partei eesmärk on alandada tööjõumakse. Koormuse kandumine töötamiselt tarbimisele on IRL-ile vastuvõetav.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: