Leht: kooskäiv seltskond kavandab uue erakonna loomist

Margus Tsahkna
Margus Tsahkna Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Juba mitu kuud käib koos Eestis tuntud spetsialistide seltskond, kelle eesmärk on tõenäoliselt uue erakonna loomine.

Eesti Päevaleht kirjutab, et aruteludel osalevad teiste hulgas Margus Tsahkna, Priit Alamäe, Kristina Kallas, Kadri Napritson Acuna, Herman Kelomees, Susan Lilleväli, Kristiina Tõnnisson, kuid keegi neist ei taha kooskäimistest detailsemalt rääkida.

Leht märkis, et esimene kohtumine toimus sügisel pärast kohalike omavalitsuste valimisi Ida-Virumaal, viimane laupäeval Pirital asuvas koolituskeskuses Punane Puu ning kui varasemad kokkusaamised on peetud pisut väiksemas seltskonnas, kus Eesti tuleviku ideedest on räägitud veiniklaasi taga, siis laupäeval kogunes kohtumisele juba umbes 30 inimest.

Lehe andmetel arutletakse neil kohtumistel paljude teemade üle alates keskkonnakaitsest ja haridusküsimustest ning lõpetades integratsiooni ja kodakondsusega, kohtumistele on kutsutud rääkima eri alade inimesi ning mõne kutsujaks on olnud IRL-ist välja astunud Margus Tsahkna.

Lehe väitel on kohtumistel esitletud ideid, et tulevase valitsuse võiksid moodustada inimesed, kes on kõik oma ala asjatundjad ning seda, et siht on konkreetne, näitab ka asjaolu, et laupäevasel kohtumisel võeti üksteiselt vaikimisvanne toimuvast avalikkusele mitte rääkida ja kõik jutud siseringi jätta.

Margus Tsahkna kinnitas lehele, et laupäeval tõesti koguneti, kuid partei asutamisest pole räägitud.

"Lihtsalt erinev sõpruskond on koos käinud ja arutanud erinevaid teemasid. Seda, mis Eestist üldse tulevikus võiks saada. Tegemist on erineva valdkonna inimestega, kes aastaid suhelnud, ja laupäevane kohtuminegi oli sõpruskonna arutelu," ütles Tsahkna.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: