Margus Tsahkna: mina uut parteid ei tee

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eelmisel suvel IRL-ist välja astunud selle endine esimees Margus Tsahkna eitab väiteid, nagu tegeleks ta järgmisteks riigikogu valimistes uue erakonna moodustamisega. Tsahkna sõnul näeb teda ennast pärast 2019. aasta riigikogu valimisi suure tõenäosusega tegutsemas erasektoris.

"Minu rind on haavleid täis, nagu ühel poliitilisel hundil ikka. Ja väga suure tõenäosusega näevad inimesed mind 2019. aastal erasektoris. Väga suure tõenäosusega mind uues riigikogus ei näe. Mina uut parteid tegema ei hakka. Aga ma loodan, et on hulk inimesi, kes panevad olemasolevad erakonnad nii tegutsema, et tekiks valimisdebatt, mis annaks suurema ja kaugema sihi Eesti riigile," ütles Tsahkna ERR-ile antud usutluses.

Tsahkna sõnul on ta viimase poole aasta jooksul erinevate inimestega kohtudes jõudnud järeldusele, et ruumi uuele erakonnale siiski oleks.

"Praegu on enamvähem aasta järgmiste valimisteni ja palju sõltub tänastest erakondadest endist, kas tekib uus värskete ideede ja suuremate visioonidega erakond või mitte. Eestis on terve hulk kompetentseid ja värskeid inimesi, kes julgeks seda (uut erakonda - toim) teha. Aga praktika näitab, et inimesed tegelevad oma enda elu korraldamise ja oma valdkondadega. Margus Tsahkna seda parteid ei tee, sest siis ei oleks see "see" erakond."

Kommenteerides tänases Eesti Päevalehes väidetut, et mitu kuud käib tema kaasosalusel koos seltskond eesmärgiga luua uus partei, nentis Tsahkna, et tegu on inimestega, keda ei rahulda tänase poliitilise diskussiooni ja ideede tase, mis taandub üheltpoolt peenhäälestusele ja teisalt primitiivsetele vastandustele.

"Inimesed tunnevad, et poliitiline süsteem on suletud. Et töötavad lihtsad konfliktid, kus Reformierakond süüdistab Keskerakonda venemeelsuses ja vastupidi. Keegi ei julge julgeid otsuseid enam lauale panna. Reformierakonna põhilubadus, et pöörame Eesti tagasi aega kui nemad olid võimul ei ole väga suur ambitsioon."

Tsahkna sõnul on viimastel kuudel koos käinud seltskonnas väga erinevaid inimesi nii era- kui ka vaalikust sektoritest ning aruteludes annavad tooni, mis saab Eestis pikas perspektiivis, vähemalt 20 aasta vaates.

"Ehk küsimus pole selles, kas teha partei või mitte, vaid neil inimestel on erinevates valdkondades suuri visioone. Kui keegi olemasolevatest parteidest need omaks võtab, on minu süda väga rahul," sõnas Tsahkna.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) eelmine esimees Margus Tsahkna ja endine aseesimees Marko Mihkelson teatasid eelmise aasta 26. juunil, et lahkuvad IRL-ist. Kui Tsahknat on meedias seostatud uue erakonna loomisega, siis Mihkelsoni pigem Reformierakonda siirdumisega.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: