Kalm: Tallinna osalemine Tallinna Sadama IPO-l pole otstarbekas

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna Vanasadama uuendatud terminali avamine Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu hinnangul pole Tallinna linnavalitsusel otstarbekas Tallinna Sadama aktsiate avalikul esmapakkumisel (IPO) osaleda, kuna riigifirma ja linna koostöö sujub niigi hästi ning Vanasdama piirkonnas tehakse otsuseid koostöös linnaga.

"Meil on niivõrd hea koostöö, et ma ei usu, et neil on vajalik meid omada. Milleks nad peaksidki omanduse peale mõtlema. Need asjad, mis on käiku juba läinud on koos tehtud. Arendusplaan ehk Masterplaan 2030 on koos linnaga tehtud," ütles Kalm BNS-ile. "Linn on olnud tõesti konstruktiivselt kaasas, mul ei ole neile mitte midagi ette heita," lisas ta.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe sõnul ei saa riigifirma ilma linnata Vanasadama ala arendada – koostööd on näiteks tehtud nii arendusplaani ehk Masterplaan 2030 kui ka Reidi tee kavandamise puhul.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu ütles mullu detsembris BNS-ile, et linnavalitsus kavandab Tallinna Sadama IPO-l osaleda juhul, kui linnal on võimalik ettevõttes piisavalt suur osalus saada. Riisalu sõnul on Tallinna peamine huvi IPO-l osalemiseks saavutada mõningane kontroll Tallinna Vanasadamas toimuva ja ka piirkonna kinnisvara arenduste üle. "Meie mure on, et mis saab Tallinna Sadamast edasi pärast börsiettevõtteks saamist," märkis Riisalu toona.

Seejuures sujub Kalmu sõnul Tallinna Sadama aktsiate börsile viimine plaanipäraselt, kuid tööd on veel palju teha. "Praegu ettevalmistused käivad. Töömaht on suur aga oleme graafikus," rääkis Tallinna Sadama juhatuse esimees.

"Ettevalmistus lihtne ei ole, finantsdivisjon ja finantsjuht on meil sisemiselt selle projekti vedajad ning seal on tööd väga palju. Ettevalmistuseks tehakse mahukat prospekti, kus peab kõik olema ära kirjeldatud – näitama ära meie riskid," rääkis Kalm. "Ma arvan, et tõenäosus, et me saame börsidebüüdi ära teha on väga hea," lisas ta.

Riigikogus võeti teispäeval vastu transpordi arengukava 2014–2020 muudatused, mis on seotud riigifirma Tallinna Sadama aktsiate börsile viimisega.

Plaani kohaselt saab Tallinna Sadama aktsiatega hakata kauplema Nasdaq Tallinna börsil aasta esimeses pooles. Avalikule kauplemisele läheb kolmandik ettevõtte aktsiatest, kontrolliv enamus jääb riigile.

Valitsus andis mullu novembris majandus- ja taristuministrile nõusoleku riigifirma Tallinna Sadam aktsiate avaliku esmase pakkumise (IPO) ettevalmistuste jätkamiseks ja kiitis heaks edasised tegevused, põhimõtted ning ajakava.

Tallinna Sadama aktsiate avalik noteerimine on kokku lepitud valitsuse koalitsioonilepingus. Ettevõtte eesmärk on noteerida aktsiad Nasdaq Tallinn börsil hiljemalt 2018. aasta esimese poolaasta lõpuks.

Tallinna Sadam valis konkursiga ettevõtte börsile mineku õigusnõustajaks ühiselt Baker McKenzie ja Cobalti.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: