Volinik: meestelt piletiraha küsimine, aga naistelt mitte, on ebaseaduslik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta.
Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Narva linna otsus küsida naistepäevakontserdil meestelt piletiraha, kuid lasta naised tasuta sisse, on soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku hinnangul ebaseaduslik.

Narva linn andis oma veebilehel teada, et 4. märtsil toimub Geneva kontserdimajas Peterburi kuberneri sümfooniaorkestri ja Eesti soololaulja Elena Kolomiytseva "pidulik kontsert, mis on pühendatud rahvusvahelisele naistepäevale 8. märtsil. /.../ Piletid on saadaval Narva linna naistele tasuta ühiskondlike, sotsiaalsete või linnaorganisatsioonide kaudu, meestele on piletid tasulised."

Sotsiaalmeedias tõstatatud arupärimisele, miks peavad mehed pileti eest maksma, aga naised mitte, vastas soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta, et tegemist on lausa kahekordse seaduserikkumisega.

"Kõik juba ammu lärmaks, kui poes oleks leib meestele 2 eurot ja naistele 1 euro, või kui munitsipaalhuvikoolis oleks kunstiringi tasu poistele 40 eurot ja tüdrukutele tasuta," kirjutas Pakosta.

Sama teenuse või kauba müük meestele ja naistele erineva hinnaga on Pakosta kinnitusel keelatud. Lisaks on kohalikul omavalitsusel seadusega pandud erikohustus edendada soolist võrdõiguslikkust. Narva omavalitsus peaks olema esimene, kes juhtunud viga parandama tõttab, leidis volinik.

Pakosta lisas veel, et mees, kes pileti ostis, saab põhimõtteliselt selle raha Narva linnavalitsuselt tagasi nõuda.

"Teoreetiliselt on tal ka õigus nõuda mittevaralise kahju hüvitamist lisaks pileti hinnale, ja kui sellest kohalik omavalitsus keeldub, saab mees pöörduda kas otse kohtusse või politseisse, viimane saab määrata omavalitsusele trahvi," selgitas Pakosta.

Poleemika tekitanud kontserdi kavas on tuntud filmilood, armastuslaulud, samuti Johann Straussi suurepärased pidulikud valsid. Kontsert toimub Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud pidulike ürituste raames. Narva linna teatel valmistasid Venemaa sümfooniaorkester ja solist Elena Kolomiytseva ette ka ühise muusikalise kingituse - tuntud teose esietenduse Eestis, esimest korda eesti keeles.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: