Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome keele õpetajad jätavad kavandatud piketi ja petitsiooni esitamise ära

Rahanappuse tõttu on Tallinna Ülikool pidanud viimase viie aasta jooksul sulgema või ümber korraldama ligi veerandi eestikeelsetest õppekavadest. Nädal tagasi selgus, et eeloleval sügisel ei toimu vastuvõttu soome keele ja kultuuri peaerialale. 

Reedel kohtusid Eesti soome keele õpetajate seltsi esindajad Tallinna Ülikooli juhtkonnaga, et olukorda arutada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Algselt kavandatud õpetajate pikett ja petitsiooni esitamine jäid siiski ära ning edasi püütakse minna üksteist toetava koostöö vaimus.

"Me olime väga kirglikud nädala alguses, aga nüüd oleme rahulikumad. Me kõik mõtleme ju ühtemoodi ja oleme ühe asja eest väljas - et õpetajaharidus saaks paremaks ja soome keele õpetajaid tuleks juurde. Ma arvan, et siin ei ole, et meie ja nemad, vaid ikkagi paneme seljad kokku ja teeme koos. Nii kirglikud me enam ei ole ja petitsiooni ei tule," ütles Tallinna Teeninduskooli soome keele õpetaja Ilona Säälik.

"Täna hommikul kohtusime Soome suursaadiku ja Soome Instituudi direktoriga. Meil oli asjalik arutelu ja panime paika mõned konkreetsed tegevused, mida edaspidi teeme. Näiteks aprilli lõpus on ümarlaud erinevate osapoolte osavõtul ja arutame läbi, mida me soovime. Kui me soovime rohkem õpetajaid, siis selleks on vaja teistsugune haridus ja kui soovime teadlasi, siis on jälle teised tegevused," selgitas Tallinna Ülikooli õppeprorektor Priit Reiska.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: